Facebook Instagram

Zastanawiasz się czym jest oleo-eko-ekstrakcja?

oleo_senelle

Bardzo duże zainteresowanie kosmetykami naturalnymi sprawiło, że producenci coraz częściej poszukują surowców pochodzenia naturalnego, dbają by posiadały jak najwyższą jakość i były ekologiczne, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sposobu ich pozyskania.

I właśnie oleo-eko-ekstrakcja to unikalna i innowacyjna metoda otrzymania ekstraktów roślinnych przy wykorzystaniu ultradźwięków. W bardzo dużym skrócie: właśnie dzięki poddaniu rośliny (np. kwiatu, korzenia) działaniu ultradźwięków, wyodrębnia się z niej oczekiwaną substancję  za pomocą odpowiednio dobranego rozpuszczalnika (np. olej, masło). Następnie, z przygotowanej mieszaniny odfiltrowuje się gotową esencję.

Proces jest wieloetapowy, jego przebieg pozwala zachować wysoką jakość wszystkich cząsteczek, ich niską reaktywność pomiędzy sobą oraz uwolnienie ich dopiero na etapie aplikacji. A co ważne, jest całkowicie przyjazny dla środowiska:

  • brak ubocznych produktów chemicznych;
  • możliwość odzyskania wszystkich dostarczonych składników;
  • brak katalizatorów;
  • brak pobocznych reakcji utleniania czy polimeryzacji;
  • brak zanieczyszczeń gazowych oraz stałych;
  • minimalne zużycie energii.

Co to jest Oléoactif® ?

Certyfikowana (Ecocert) olejowa substancja aktywna, czyli skoncentrowany ekstrakt roślinny, w pełni ekologiczny, bogaty w przeciwutleniacze. Proces oleoekstrakcji pozwala na zachowanie w nim wysokiej zawartości związków czynnych tj. witaminy, naturalne przeciwutleniacze, chlorofil, woski, skwalen, koenzym Q10, trójterpeny, liczne roślinne mikroskładniki odżywcze, które działając w połączeniu z kwasami tłuszczowymi omega 3, 6, 9 przynoszą rewelacyjne efekty.

Gotowy ekstrakt nadaje optymalne właściwości produktom, w których jest wykorzystany. Bez problemu przenika przez naskórek, równomiernie się wchłania przez warstwę rogową, a także przez jego wierzchnie warstwy.

Nie zawiera środków konserwujących, nie jest utleniony, nie posiada wody i wszelkich zanieczyszczeń. Nie wykazuje działania alergennego.

Każdy Oléoactif® to bogactwo odpowiednich składników, powstaje z przemyślanego połączenia rozpuszczalnika (olej, masło) z rośliną (owocem, korzeniem, kwiatem), dobiera się je odpowiednio do planowanej funkcji kosmetyku np. Oleoactif® Propolis: regeneracyjna, anti-age, Oleoactif DIAM antyoksydacyjny, anti-age.

Czym jest oleo-eko-ekstracja
Polityka prywatności
Przejdź na stronę