🎀DARMOWA DOSTAWA OD 199,-🎀
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Ostatnie wpisy na blogu
PORADY

Serum na przebarwienia – zdrowa skóra wolna od przebarwień!

serum na przebarwienia skóry

W ostatnich czasach serum na przebarwienia cieszy się szczególną popularnością i jest polecane przez kosmetologów oraz dermatologów. Rekomendowane jest do codziennego stosowania, głównie przez osoby borykające się z przebarwieniami skóry np. przebarwienia posłoneczne, przebarwienia potrądzikowe czy przebarwienia hormonalne. Skuteczne serum na przebarwienia skóry powinno zawierać w składzie dobroczynną moc naturalnych składników aktywnych, które wykazują działanie rozjaśniające i depigmentujące oraz hamują syntezę melaniny w skórze. Co to jest serum na przebarwienia i jak je prawidłowo stosować? Jakie serum na przebarwienia skóry wybrać? Dowiedz się, czy warto stosować serum na przebarwienia na twarzy.

Co to jest serum na przebarwienia? - definicja serum

Serum na przebarwienia jest kosmetykiem do zadań specjalnych, przeznaczonym w szczególności do pielęgnacji skóry objętej różnorodnymi zmianami pigmentacyjnymi. Nazywane jest również koncentratem na przebarwienia skóry. Serum do twarzy jest silnie stężoną formą produktu kosmetycznego. W swoim składzie zawiera wysoko skoncentrowane substancje aktywne tj. składniki aktywne, które wykazują wielowymiarowe działanie. W składzie kosmetyku najczęściej znajduje się jedna bądź dwie substancje czynne np. witamina C, niacynamid czy kwasy. Serum na przebarwienia ma w szczególności za zadanie zahamować syntezę melaniny w skórze, zredukować widoczność przebarwień różnego pochodzenia oraz wyrównać koloryt skóry. Badania wskazują, że kosmetyk naturalny wykazuje o wiele lepsze działanie, aniżeli krem do twarzy – a co za tym idzie, działa intensywniej i wykazuje lepszą skuteczność. Należy jednak pamiętać, że serum na przebarwienia skóry nie zastąpi kremu – oba produkty uzupełniają się wzajemnie.

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

 

Jak stosować serum na przebarwienia?

Serum na przebarwienia skóry idealnie sprawdzi się w codziennym rytuale pielęgnacyjnym każdego rodzaju cery. Unikatowa receptura kosmetyku pozwala uzyskać efektywne i skuteczne rezultaty. Jak stosować serum na przebarwienia? Kosmetyk należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj zaleca się stosowanie serum do twarzy dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Niektóre rodzaje serum na przebarwienia mogą być stosowanie wyłącznie na noc – jest to uzależnione od składników aktywnych zawartych w formule produktu. Kosmetyk należy aplikować na prawidłową oczyszczoną skórę. Odpowiednią ilość produktu (3-4 krople) lekko wklepać w skórę i pozostawić do wchłonięcia. Serum może być aplikowane na całą powierzchnię skóry bądź w sposób punktowy (miejscowo). Podczas stosowania serum na przebarwienia skóry, warto zadbać o prawidłową ochronę przeciwsłoneczną np. krem SPF z wysokim filtrem. Specjaliści są zdania, że serum do twarzy może być stosowane wówczas przez cały rok. Warto wspomnieć, iż mocniejsze, bardziej skoncentrowane serum na przebarwienia np. z kwasami zaleca się stosować w okresie wiosennym (wczesna wiosna), jesiennym oraz zimowym.

Jakie serum na przebarwienia skóry?

Serum na przebarwienia w swoim składzie zawiera wysokie stężenie składników aktywnych – witamin, wyciągów roślinnych czy olejów, które charakteryzują się ukierunkowanym działaniem. Działa ono więc skutecznie - idealnie trafiając w określone potrzeby skóry. Wyróżnia się następujące problemy, na jakie działa serum na przebarwienia skóry: przebarwienia po trądziku, przebarwienia po słońcu, przebarwienia hormonalne, przebarwienia starcze, przebarwienia polekowe, przebarwienia pozapalne, nierówny koloryt skóry, brak promiennej cery, pierwsze oznaki starzenia.

Składniki aktywne stosowane w serum na przebarwienia

Serum na przebarwienia na skórze najczęściej zawiera składniki aktywne, które wykazują działanie hamujące syntezę melaniny w skórze oraz depigmentujące i rozjaśniające. Wyróżnić można więc następujące składniki aktywne na przebarwienia, stosowane w serum do twarzy:

 • Witamina C (tj. serum z witaminą C na przebarwienia)
 • Niacynamid - aktywna postać witaminy B3 (tj. serum z niacynamidem na przebarwienia )
 • Hydrochinon (tj. serum na przebarwienia z hydrochinonem)
 • Kwas azelainowy (tj. serum na przebarwienia z kwasem azelainowym)
 • Kwasy AHA tj. kwasy owocowe (np. kwas glikolowy)
 • Kwas kojowy (tj. serum na przebarwienia z kwasem kojowym)
 • Kwas migdałowy (tj. serum z kwasem migdałowym na przebarwienia)
 • Kwasy BHA - np. kwas salicylowy (tj. serum na przebarwienia z kwasem salicylowym)
 • Kwas traneksamowy (tj. serum redukujące przebarwienia z kwasem traneksamowym)
 • Arbutyna (tj. serum na przebarwienia z arbutyną)

Jak działa serum na przebarwienia?

Serum na przebarwienia skóry wykazuje wszechstronne i wielowymiarowe działanie, dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym, najczęściej pochodzenia naturalnego. Do najważniejszych jego działań zaliczyć można:

 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Unormowanie mikrobiomu skóry
 • Poprawa kondycji skóry
 • Redukcja zaczerwienień
 • Redukcja niedoskonałości skóry
 • Uszczelnienie naczyń krwionośnych
 • Złagodzenie stanów zapalnych
 • Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry
 • Redukcja przebarwień – zahamowanie powstawania nowych przebarwień, redukcja widoczności już powstałych i zmniejszenie ich intensywność
 • Wygładzenie drobnych zmarszczek
 • Wybielenie przebarwień różnego pochodzenia
 • Skuteczne złuszczenie naskórka

Kiedy serum na przebarwienia?

Serum na przebarwienia powinny stosować osoby, które borykają się z problemem przebarwień różnego pochodzenia - w szczególności z przebarwieniami potrądzikowymi, przebarwieniami posłonecznymi, przebarwieniami hormonalnymi i pozapalnymi czy z plamami starczymi. Dodatkowo, warto stosować tego typu kosmetyki naturalne w przypadku cery trądzikowej (jako profilaktyka przeciw przebarwieniom), wrażliwej, każdego typu cery (również dojrzałej) skłonnej do powstawania przebarwień bądź wymagającej rozświetlenia i wyrównania kolorytu, cery z piegami oraz cery z nierówną pigmentacją. Serum do twarzy może aplikować każda osoba, niezależnie od wieku i płci.

Czy warto stosować serum na przebarwienia skóry?

Serum na przebarwienia skóry należy do grupy innowacyjnych kosmetyków, które pozwalają skutecznie zminimalizować przebarwienia skóry różnego pochodzenia oraz zapobiec powstawaniu nowych. Dodatkowo, wykazują wielopłaszczyznowe działanie, które wpływa pozytywnie na stan skóry. Pytanie dotyczące zasadności jego stosowania, jest więc bezpodstawne, gdyż jest ono niezwykle skuteczne w przypadku opisywanych problemów skórnych.

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

 

Literatura:

 1. Amrani C., Melasma Treatment – what have we achieved in 42 years?, 2019.
 2. Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.
 3. Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przeznaskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
 4. Dębowska R., Kaszuba A., Michalak I., i inni., Evaluation of the efficacy and tolerability of mandelic acid-containing cosmetic formulations for acne skin care., Przegl Dermatol., 2015.
 5. Harupa M., Musiak P., Hawryłkiewicz W., Kosmetologia i trądzik pospolity, 2012.
 6. Musiał C., Sawczuk W., Gawdzik B., Kuban-Jankowska A., Przychodzeń P., Górska-Ponikowska M., Witamina C w medycynie i kosmetologii., Wiadomości chemiczne 2019.
 7. Mahto A., Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry, 2019.
 8. Wójcik A., Kubiak M., Rotsztejn H., Influence of azelaic and mandelic acid peels on sebum secretion in ageing women., Postep Dermatologii i Alergol., 2013.
 9. Miękoś-Zydek B., Czyż P., Zaburzenia pigmentacji skóry – przebarwienia. [w:] Adamski Z., Kaszuba A. (red.), Dermatologia dla kosmetologów., 2008.
 10. Prystupa-Chalkidis K., Przebarwienia skórne., w: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, Noszczyk M. (red.), 2010.
 11. Pocztarska A., Slow Beauty. Recepta na piękno., 2020.
 12. Sadowska A., Kamm A., Sposoby zapobiegania i niwelowania hiperpigmentacji skóry twarzy w gabinecie kosmetologicznym., Aesthetic Cosmetology and Medicine., 2020.
 13. Spodzieja M., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Zmiany hiperpigmentacyjne jako niepożądany efekt działania wybranych leków, Państwo i Społeczeństwo, 2014.
 14. Urbańska A., Zaburzenia barwnikowe hiperpigmentacyjne jako problem kosmetyczny, Nowa Medycyna., 2003.
Doceń i poleć nas

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Nami
[email protected]
+48 667 448 470
ul.Technologiczna 2
45-839 Opole
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram