Darmowa dostawa od 200,-

Kremy spf 50

Znaleźliśmy 2 produktów

Kremy SPF 50 – najlepszy wybór dla Twojej skóry!

Kremy SPF 50 to najlepsze kosmetyki do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W dzisiejszych czasach, gdy narażenie na działanie słońca jest znacznie większe, dbanie o skórę staje się niezwykle ważne. Coraz więcej osób szuka produktów, które zapewnią jej odpowiednią i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Kremy SPF 50 to doskonały wybór niemal dla każdego, w szczególności dla osób świadomych i pragnących zadbać holistycznie o stan swojej skóry. W tym artykule dowiesz się, co to jest krem SPF 50 oraz dlaczego to najlepszy wybór dla Twojej skóry. Dowiedz się, dlaczego warto stosować kosmetyki przeciwsłoneczne.

Kremy SPF 50 Senelle
Kremy SPF 50 Senelle

Co to jest krem SPF 50?

Krem SPF 50 to kosmetyk przeciwsłoneczny służący do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV (ultrafioletowego), które może powodować szereg niekorzystnych skutków, takich jak oparzenia słoneczne, zwiększone ryzyko chorób skóry, czy przyspieszone starzenie skóry. Jest to ochronny krem z filtrem, który zawiera substancje filtrujące promieniowanie UVA i UVB. Produkt często również zapewnia ochronę przed HEV (światłem niebieskim) oraz IR (światłem podczerwonym). Skutecznie chroni przed stresem oksydacyjnym, fotostarzeniem i zapewnia profilaktykę przeciwzmarszczkową. Wskaźnik SPF 50 oznacza, że krem z filtrem zapewnia najwyższą z możliwych ochronę przeciwsłoneczną. Krem SPF to najlepszy wybór dla każdego typu cery – pozwala zachować młody i piękny wygląd na dłużej.

Czy warto stosować krem SPF 50?

Odpowiedź na pytanie: czy warto stosować krem SPF50 jest oczywista. Specjaliści podkreślają, że należy systematycznie stosować krem przeciwsłoneczny i uwzględnić go w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Filtrowanie promieniowania UV jest kluczowe dla zapobiegania uszkodzeniom skóry. Krem z filtrem SPF 50 oferuje wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem UVB i UVA, dlatego też zalecane jest szczególnie w przypadku dłuższego przebywania na słońcu. Liczne badania wskazują, iż stanowi on podstawowy element fotoprofilaktyki tj. profilaktyki związanej z ochroną skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego oraz profilaktykę przeciwstarzeniową oraz przeciwzmarszczkową. Do działań fotoprofilaktycznych zalicza się przede wszystkim stosowaniem kremów SPF. Krem SPF do twarzy rekomendowany jest dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

Krem SPF 50 z pigmentem marki Senelle
Krem SPF 50 z pigmentem marki Senelle

Zalety stosowania kremu SPF 50

Stosowanie kremu SPF 50 ma wiele zalet dla skóry człowieka w każdym wieku. Do najważniejszych argumentów przemawiających za jego stosowaniem zalicza się:

 1. Ochrona przed szkodliwym wpływem promieniowania UV – krem SPF chroni skórę przed działaniem promieniowania UV, które może powodować szereg problemów skórnych np. poparzenie słoneczne, nowotwór skóry, przebarwienia posłoneczne.
 2. Dodatkowa ochrona przed szkodliwym działaniem np. ochronę przed HEV (światłem niebieskim) oraz IR (światłem podczerwonym).
 3. Profilaktyka przeciwstarzeniowa tj. zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry – krem SPF zapobiega fotostarzeniu. Promieniowanie słoneczne jest jednym z głównych czynników, które powodują przedwczesne starzenie się skóry. Stosowanie kremu SPF 50 pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów skórnych np. utrata jędrności skóry spowodowana niszczeniem włókien kolagenowych.
 4. Profilaktyka przeciwzmarszczkowa – szkodliwe promieniowanie UVA i UVB przyśpiesza proces starzenia się skóry powodując zmarszczki i utratę elastyczności.
 5. Poprawa ogólnego wyglądu skóry i utrzymanie jej w dobrej i zdrowej kondycji – stosowanie kremu SPF 50 może pomóc poprawić ogólny stan i kondycję skóry, a w szczególności zmniejszyć widoczność przebarwień i innych problemów skórnych, które są związane z ekspozycją skóry na słońce.
 6. Redukcja ryzyka wystąpienia nowotworów skóry – systematycznie, najlepiej codziennie stosowany krem do twarzy SPF 50 pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka skóry.

Wszystkie zalety sprawiają, że stosowanie kremu z filtrem SPF 50 jest korzystne dla skóry, a jego systematyczne używanie może przynieść wiele dobrego dla skóry.

Kiedy i kto powinien stosować kremy SPF 50?

Kremy SPF 50 są rekomendowane dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci – dla każdego typu cery. Kosmetyki przeciwsłoneczne powinny być w szczególności dobierane do typu i podtypu skóry, jak i stopnia ekspozycji na słońce. Osoby o jasnej skórze, z odcieniem skóry typu I oraz typu II powinny stosować kremy z filtrem 50 zawsze, gdy są narażone na działanie słońca. Osoby o ciemniejszym odcieniu skóry (typy III-IV) mogą stosować kremy z filtrem do twarzy o niższym stopniu ochrony, ale zaleca się, aby stosowali kremy przeciwsłoneczne z filtrem SPF 50, gdy są narażone na działanie silnego promieniowania UV bądź chcą optymalnie dbać o swój stan skóry.

Krem SPF 50 bez pigmentu marki Senelle
Krem SPF 50 bez pigmentu marki Senelle

Podtypy skóry mają również znaczenie w doborze określonego kremu z filtrem SPF50. Osoby posiadające tendencję do oparzeń słonecznych (najczęściej osoby z podtypem skóry I) powinny bezwzględnie stosować krem SPF 50 co 2 godziny, a także po każdym kontakcie z wodą lub po spoceniu się. Ważne jest również używanie kremów z SPF 50 przez osoby, które zażywają określoną grupę leków lub korzystają z kosmetyków, które mogą zwiększać wrażliwość skóry na słońce. Dotyczy to także osób, które borykają się z chorobami skóry np. łuszczycą, trądzikiem. Stosowanie kremu SPF 50 jest ważne dla każdego, niezależnie od typu i podtypu skóry, jeśli przebywa na słońcu przez dłuższy czas lub jest narażona w sposób bezpośredni na działanie silnego promieniowania UV.

Jak stosować krem z SPF 50?

Krem z SPF 50 powinno się stosować przez cały rok. Należy go stosować przed wyjściem na zewnątrz i regularnie powtarzać aplikację, co 2-3 godziny, zwłaszcza gdy się spocimy lub po kąpieli w wodzie. Warto również pamiętać, że krem z filtrem nie zapewni pełnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV wówczas, gdy zostanie nałożona zbyt mała jego ilość lub zbyt cienka warstwa, jak i zostanie on nieprecyzyjnie rozprowadzony. Specjaliści zalecają, aby stosować kosmetyk ochronny w odpowiedniej ilości, która wystarczy na pokrycie całej powierzchni skóry. Zwykle wymaga to nałożenia około ¼ łyżeczki kremu na twarz i ½ łyżeczki na szyje i dekolt.

Literatura:

 1. Bojarowicz H., Bartnikowska N., Kosmetyki ochrony przeciwsłonecznej., Prob Hig Epidemiol, 2014.
 2. Biszczuk-Jakubowska J., Curyło A., Słoneczne promieniowanie UV a zdrowie człowieka, Prace instytutu Elektrotechniki, 2010.
 3. Ebisz M., Borkowska M., Szkodliwe oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego na skórę człowieka, Hygeia Public Health, 2015.
 4. Gliwa E., Goździalska A., Jerzy J., Wpływ promieniowania UV na skórę., w: Goździalska A., (red.), Współczesne kierunki w medycynie prewencyjnej, Kraków 2013.
 5. Łastowiecka-Moraz E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka. Bezpieczeństwo Pracy, 2011.
 6. Narbutt J., Wolska H., Kaszuba A. i wsp., Fotoprotekcja. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego., Przegląd Dermatologiczny, 2018.
 7. Rada ds. Zdrowia Publicznego i Sekcja Dermatologii, Promieniowanie ultrafioletowe: zagrożenia dla dzieci i młodzieży, Pediatria po Dyplomie, 2011.
 8. Stanisz B., Ochrona skóry przed negatywnymi skutkami promieniowania UV, Kosmetologia, 2009.
 9. Smyk P., Smyk E., Hołyńska-Iwan I., Olszewska-Słonina D., Połączenie filtrów naturalnych i sztucznych jako najlepsze źródło ochrony przeciwsłonecznej w preparatach kosmetycznych., Bydgoszcz 2019.
 10. Wojas A., Jaworek A.K., Rajzer L., Choroby skóry związane z działaniem promieniowania słonecznego – przegląd wybranych zagadnień. Family Medicine & Primary Care Review 2007.
 11. Zalewska A., Cylkowska-Nowak M., Zdrowa skóra a słońce – próba diagnozy wiedzy oraz wybranych postaw, Nowiny Lekarskie, 2012.
 12. Zalecenia Komisji z dnia 22 września 2006 r. w sprawie skuteczności produktów ochrony przeciwsłonecznej i odnoszących się do nich oświadczeń – https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=CELEX%3A32006H0647
Producent:
ALL
Senelle (40)

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.