🎀DARMOWA DOSTAWA OD 199,-🎀
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Serum jest stosowane w kosmetologii na szeroką skalę. Branża kosmetyczna oferuje konsumentom różnego rodzaju sera - serum do twarzy i pod oczy, serum do ciała czy też serum do paznokci i włosów. Ich innowacyjna formuła sprawia, że skoncentrowane składniki aktywne w nich zawarte posiadają idealny poziom przenikania w głąb różnorodnych struktur np. skóry czy włosów oraz wykazują świetną absorpcję innych kosmetyków, stosowanych po nich. Ich dobrze zaprojektowana receptura, w której substancje są odpowiednio dobrane i połączone, stanowi fundament skutecznie działającego produktu kosmetycznego. W rezultacie serum niezależnie od przeznaczenia (np. serum nawilżające, serum przeciwzmarszczkowe, serum odżywcze), wpływa dobroczynnie na poprawę stanu określonej części ciała np. skóry twarzy. Czym dokładnie jest serum? Czy warto je stosować? Jakie są rodzaje serum? Dowiedz się, jakie zastosowanie ma serum oraz jakie składniki aktywne są mile widziane w jego składzie. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

więcej informacji >>


Co to jest serum? - definicja serum w kosmetyce
W Internecie pojawia się wiele różnych definicji serum. Czym jest więc serum w kosmetyce? Przede wszystkim należy podkreślić, iż serum zaliczane jest do grupy produktów kosmetycznych tj. kosmetyków pielęgnacyjnych stosowanych do dbania o różne części ciała, mających działanie ochronne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, oczyszczające oraz upiększające. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) „produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mieszaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała”. Uściślając, w kosmetycznej literaturze naukowej serum, inaczej koncentrat to stężona forma produktu kosmetycznego (kosmetyku pielęgnacyjnego). Zgodnie z badaniami, serum zawiera wysokie stężenie substancji biologicznie czynnych tj. silnie skoncentrowane składniki aktywne, które działają o wiele szybciej i bardziej intensywnie aniżeli popularne kremy. Innymi słowy – dzięki temu posiada o wiele większą skuteczność w porównaniu z innymi kosmetykami oraz znacząco wpływa na poprawę wyglądu (miejsca) części ciała, na którym jest stosowane, jak i zapewnia holistyczną pielęgnację – służy do zintensyfikowania codziennego rytuału pielęgnacyjnego np. skóry pod oczami, skóry twarzy czy włosów i paznokci. Serum może występować w różnych postaciach – żelu, olejku, kremu, emulsji, a nawet mleczka. Jego finalna forma w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia oraz składu. Najczęściej są one umieszczane w pojemnikach z aplikatorem (najczęściej buteleczkach z pipetką do aplikacji), jednorazowych ampułkach czy też kapsułkach – co sprzyja zastosowaniu prawidłowej dawki serum.
Czy warto używać serum?
Wiele osób zadaje sobie pytanie „czy warto używać serum?”. Odpowiedź na to pytanie wydaje się jednoznaczna – oczywiście, że warto. Serum lub inaczej koncentrat, uważany jest za najlepszy kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Posiada on niezwykle dobroczynne właściwości oraz przynosi zadowalające i skuteczne efekty podczas systematycznego stosowania, które można dostrzec w krótkim czasie. Ponadto, zawiera on wyższy poziom składników aktywnych oraz wykazuje działanie mocniejsze i szybsze aniżeli działanie kremu. Koncentrat tj. serum działa stymulująco na metabolizm i pobudza do działania osłabione procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Jego zaletą jest również najczęściej ultralekka konsystencja, o odpowiedniej lepkości, która ułatwia przenoszenie skoncentrowanych składników aktywnych w głąb określonych części ciała np. skóry. Stosuje się w ich formułe innowacyjną technologie inteligentnych nośników, żeby substancje czynne w niej zawarte mogły spełniać swoje zadanie i pozytywnie oraz skutecznie wpływać na obszar, na którym są stosowane. Systematyczne, najlepiej codzienne stosowanie serum przyczynia się do poprawy stanu skóry twarzy, ciała czy włosów i paznokci – w zależności od swojego przeznaczenia oraz wpływa na poprawę jakości dotychczasowej pielęgnacji (jej wzmocnienie oraz zintensyfikowanie).
Jak długo używać serum?
Warto podkreślić, że nie istnieją jasne i naukowo udowodnione wytyczne, co do czasu używania serum – zdania kosmetologów oraz dermatologów na ten temat są podzielone. Jedna grupa specjalistów jest zdania, że serum jest kosmetykiem działającym bardzo intensywnie, dlatego też skóra, włosy czy paznokcie mogą przyzwyczaić się do niego. Zalecają oni stosowanie serum codziennie, ale tylko przez określony czas tj. okresowo np. przez okres dwóch tygodni do miesiąca, a następnie odstawienie serum na kilka tygodni – jako profilaktyczną kurację lub kurację uderzeniową na określony problem. Po przerwie zachęcają do ponownego stosowania serum. Natomiast druga grupa specjalistów twierdzi, że serum stosować można codziennie, bez ryzyka „rozleniwienia” określonej części ciała - uważają oni, że nie można przyzwyczaić danego miejsca do jego działania. Są oni przekonani, że jest to mit i prawidłowo dobrane serum można stosować jako stały punkt w rytuale pielęgnacyjnym.
Jak prawidłowo stosować serum?
Istnieje kilka ważnych wskazówek dotyczących odpowiedniego stosowania serum. Rozpoczynając przygodę z serum należy pamiętać, że prawidłowe dbanie o skórę czy inną część ciała jest procesem wieloetapowym. Najważniejsza zasada dotyczy aplikacji serum na określoną część ciała np. twarz. Serum należy aplikować wyłącznie na odpowiednio oczyszczoną skórę, włosy i paznokcie. Ponadto, skóra twarzy powinna być również stonizowana. Jest to niezmiernie istotny punkt podczas stosowania serum. Zaleca się odmierzyć określoną porcję serum i rozprowadzić za pomocą palców. W literaturze przedmiotu istnieje kilka metod stosowania serum do twarzy. Ogólna zasada brzmi, że kolejność nakładania produktów kosmetycznych ma ogromne znaczenie w codziennej pielęgnacji - należy aplikować kosmetyki od najlżejszych produktów, gdyż wtedy składniki aktywne lepiej się wchłaniają. Zgodnie z pierwszym sposobem na skórę twarzy należy zaaplikować serum (odpowiednią ilość) jeszcze przed zastosowaniem innych kosmetyków np. kremu – gdyż nałożenie kremu po serum zintensyfikuje jego działanie. Drugi sposób to nałożenie na skórę mieszanki, która składa się z kilku kropel serum oraz małej ilości kremu. Kolejna metoda to zaaplikowanie na oczyszczoną skórę odpowiedniej ilości serum a po kilku minutach zastosowanie wybranego olejku np. olejku rozświetlającego. Istnieje wielu zwolenników łączenia serum z olejkiem. Prawidłowa kolejność nakładania serum na twarz powinna wyglądać następująco:

Krok 1: Oczyszczanie skóry twarzy.

Krok 2: Tonizowanie (Ukojenie po oczyszczeniu i przywrócenie prawidłowego pH skórze. Dodatkowo, krok ten ma na celu lepszą absorpcję substancji aktywnych zawartych w dalszych preparatach).

Krok 3: Zaaplikowanie serum za pomocą jednej z wyżej przedstawionych metod.
Kiedy warto stosować serum?
Serum uznawane jest za produkt do zadań specjalnych. Specjaliści zalecają, aby stosować je w kilku przypadkach. Po pierwsze jako element wzmacniający i intensyfikujący codzienną pielęgnację. Po drugie może być używany jako profilaktyczna kuracja np. serum przeciwstarzeniowe bądź kuracja uderzeniowa na określony problem np. kuracja przeciwtrądzikowa, kuracja odbudowująca czy kuracja regenerująca lub przed ważnym wydarzeniem. Ponadto, serum należy stosować, gdy skóra, włosy lub paznokcie potrzebują szczególnego wsparcia (np. po mroźnej zimie lub upalnym lecie) – wówczas skoncentrowane serum jest dla nich ratunkiem i wspomaga regenerację. Dodatkowo, po serum powinny sięgnąć osoby, które są w trakcie odchudzania oraz mamy w czasie ciąży i po porodzie – potrzebują oni na pewno dodatkowej porcji odżywienia i nawilżenia (skóry, włosów i paznokci). Serum powinno się także stosować, gdy skóra, włosy lub też paznokcie ucierpiały z powodu nieprawidłowej dotychczasowej pielęgnacji. Serum z dobrym składem dobroczynnie wpłynie na określone części ciała i jest szczególnie polecany osobom posiadającym cerę dojrzałą, cerę suchą czy cerę z pierwszymi oznakami starzenia. Specjaliści podkreślają, że należy stosować serum niezwłocznie po przekroczeniu 30 roku życia. Prawidłowo dobrany koncentrat pozwoli holistycznie i wielowymiarowo odpowiedzieć na potrzeby skóry. Każde serum należy do grupy wyjątkowych kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż w krótkim czasie istotnie poprawia stan miejsca, na którym jest stosowane.
Jakie są rodzaje serum?
Specjaliści wyróżniają kilka rodzajów serum, biorąc pod uwagę kilka różnych kryteriów. Można je skategoryzować (podzielić) pod kilkoma względami – głównie pod względem miejsca stosowania, sposobu działania oraz rodzaju składnika aktywnego zawartego w skladzie, czy też konsystencji. Najczęściej formuła serum zostaje opracowana z myślą o określonej części ciała, gdzie dopasowane są skrupulatnie określone i silnie skoncentrowane składniki aktywne, mające określone zadanie. Serum sklasyfikowane pod względem miejsca stosowania można podzielić na następujące kategorie:
Serum do skóry

Serum do twarzy może pełnić różnorodne zadania, w zależności od swojej formuły np. serum przeciwzmarszczkowe, serum nawilżające czy serum wygładzające itp.
Serum pod oczy dba o delikatną skórę wokół oczu. Taki kosmetyk świetnie nada się do codziennej pielęgnacji. Najczęściej posiada kompleksowe działanie i ma na celu wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie obrzęków oraz cieni pod oczami, odmłodzenie i odświeżenia skóry wokół oczu.
Serum do ust ma głównie za zadanie zregenerować oraz odżywić, jak i nawilżyć bardzo delikatną skórę.
Serum do ciała zostało opracowane z myślą o określonych celach np. serum zwalczające cellulit, rozstępy czy serum ujędrniające. Dlatego też, wyróżnić można następujące rodzaje serum do ciała: serum do brzucha, serum do biustu, serum do ud czy serum do rąk i inne rodzaje serum.
Serum do paznokci to produkt do zadań specjalnych na łamliwe czy rozdwajające się paznokcie.
Serum do brwi oraz rzęs są kosmetykami stosowanymi coraz częściej. Pełnią one ważną rolę w pielęgnacji, gdyż wzmacniają włoski oraz dbają o ich stan ogólny, jak i szybszy wzrost.
Serum do włosów ma za zadanie wzmocnić codzienną ich pielęgnację, lecz także jest ratunkiem na odbudowę kondycji włosów (odbudowę ich struktury, wzmocnienie ich oraz działanie na ogólny wygląd wizualny), jak i posiada wpływ na ich porost.

Natomiast, jeśli chcemy sklasyfikować serum w zależności od konsystencji, wyróżnia się najczęściej:

Serum wodne - posiada rzadką konsystencję, co sprzyja lepszemu wchłanianiu hydrofilowych substancji aktywnych np. witamina C. Uznawany jest za lekki, lecz bardzo intensywnie działający produkt.
Serum wodno-żelowe - posiada gęstszą konsystencję aniżeli serum wodne. Najczęściej ich fundament oparty jest na kwasie hialuronowym, pantenolu czy aloesie albo glicerynie, gdyż są to substancje, które są doskonałą bazą pod inne produkty kosmetyczne - pomagają im lepiej wiązać cząsteczki wody w skórze oraz skuteczniej wnikać w głębsze partie skóry.
Serum olejowe - posiada najgęstszą konsystencję z wszystkich dostępnych serum. Jest ono najczęściej mieszanką emolientów oraz składników, które dobrze rozpuszczają się w tłuszczach np. witaminy. Produkt ten to silnie skoncentrowane serum o intensywnym i skutecznym działaniu, dlatego też zaleca się stosować je na noc.

Ponadto, można również spotkać serum o konsystencji kremowej oraz serum w formie emulsji, jak i serum żelowe.
Jakie serum wybrać do codziennej pielęgnacji? - rodzaje serum ze względu na sposób działania.

Serum jest wyjątkowym produktem o holistycznym spektrum działania, dlatego też powinien być stosowany w codziennej pielęgnacji. Specjaliści podkreślają, że systematyczne używanie serum do pielęgnacji twarzy czy innych części ciała niesie ze sobą sporą ilość korzyści. Jakie serum warto wybrać do rytuału pielęgnacyjnego? Serum powinno być odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, dlatego też należy określić, jakie działanie w danym momencie jest potrzebne np. wygładzające, ujędrniające czy regulujące sebum. W literaturze przedmiotu można wyróżnić następujące rodzaje serum, ze względu na sposób działania:

Serum przeciwzmarszczkowe zawiera silnie skoncentrowane substancje aktywne, które wykazują wielowymiarowe działanie - działają przeciwzmarszczkowo, liftingująco, antyoksydacyjnie oraz pobudzają komórki skóry do regeneracji. Polecane jest głównie przy cerze dojrzałej - jest to kosmetyk niezastąpiony w pielęgnacji anti-age.
Serum liftingujące lub inaczej serum ujędrniające mają za zadanie pobudzić komórki do regeneracji i odnowy kolagenu oraz elastyny, jak i poprawić ujędrnienie i napięcie skóry. Działanie tego typu serów nie bez powodu nazywane jest odmładzającym - mają one sprawić, aby skóra wyglądała młodo, jędrnie i pięknie.
Serum nawilżające to kosmetyk do zadań specjalnych w kwestii skóry przesuszonej, odwodnionej oraz wrażliwej. Ma on za zadanie intensywne nawilżyć oraz odżywić skórę.
Serum wygładzające (wyrównujące koloryt skóry) ma za zadanie świetnie wygładzić skórę, delikatnie ją ujędrnić oraz nadać jej promiennego i młodego wyglądu, jak i wyrównać koloryt skóry. Według specjalistów idealnie sprawdzi się jako podkład pod makijaż.
Serum na przebarwienia to produkt kompleksowy o holistycznym działaniu. Jego główne działanie oparte jest na minimalizowaniu przebarwień różnego pochodzenia np. przebarwienia potrądzikowe, przebarwienia słoneczne oraz wyrównaniu kolorytu skóry. Ponadto, kosmetyk wykazuje działanie odżywiające.
Serum normalizujące dedykowane jest skórze problematycznej. W zależności od zawartych w składzie składników aktywnych może działać specjalistycznie np. serum przeciwtrądzikowe, regulować widzialnie sebum, łagodzić zaczerwienienia na skórze bądź minimalizować widoczność naczynek.
Serum witaminowe to bomba substancji aktywnych – posiada duże stężenie witamin. Idealnie sprawdzi się w kuracji uderzeniowej, gdy skóra twarzy potrzebuje szczególnego wsparcia bądź przed ważnym wydarzeniem. Wykazuje działanie nawilżające, odżywiające oraz odbudowujące. Serum witaminowe działa bardzo intensywnie, co wpływa dobroczynnie na skórę.
Serum złuszczające, jak sama nazwa wskazuje, posiada w składzie substancje odpowiadające za złuszczanie naskórka oraz składniki wpływające na wygładzenie skóry. Jest często polecane podczas walki z przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi.

Jakie substancje aktywne są pożądane w serum?
Silnie skoncentrowane składniki aktywne w serum to klucz do pięknej i młodo wyglądającej cery. Według dermatologów oraz kosmetologów, dobre serum do twarzy powinno być złożone z około 70-75% silnie skoncentrowanych substancji aktywnych. Dla porównania oraz lepszego zobrazowania innowacyjności kosmetyku warto wspomnieć, że dobry krem do twarzy zawiera ich w swoim składzie tylko około 10%. Ogromną zaletą serum do twarzy jest również fakt, iż jego formuła składa się z molekuł o bardzo małych cząsteczkach, które świetnie (łatwo oraz szybko) docierają w głębokie partie skóry. Jakie składniki aktywne warto poszukiwać w serum? Głównymi substancjami, które powinny być w składzie serum, są między innymi witamina C oraz inne witaminy, prebiotyki, retinol, kwas hialuronowy, niacynamidy, peptydy czy algi oraz substancje antyoksydacyjne.

Serum z witaminą C wpływa na poprawę elastyczności skóry oraz niwelująco na zmarszczki. Ponadto, witamina C posiada holistycznie działanie – redukuje przebarwienia oraz normalizuje wydzielanie sebum, ma właściwości przeciwzapalne, wzmacnia skórę i poprawia stan naczyń krwionośnych. Wykazuje rówinież działanie antyoksydacyjne i przyśpiesza produkcję naturalną kwasu hialuronowego w skórze. Witamina C w serum jest niezwykle cennym składnikiem.
Serum z prebiotykami zalecane jest do skóry problematycznej. Prebiotyki zawarte w produkcie odpowiednio nawilżają skórę, matują ją oraz regenerują, jak i normalizują produkcję sebum. Wykazują one działanie przeciw niedoskonałościom skóry oraz niwelują widoczność porów, jak i poprawiają elastyczność. Serum z prebiotykami zaleca się do codziennej pielęgnacji normalizującej – skóry mieszanej, tłustej czy problematycznej.
Serum z retinolem tj. pochodną witaminy A skutecznie niweluje plamy i przebarwienia, zmiany trądzikowe oraz zmarszczki. Retinol wpływa na jędrność i wygładzenie skóry oraz delikatnie złuszcza naskórek.
Serum z kwasem hialuronowym działa antyoksydacyjnie, nawilża i poprawia elastyczność oraz jędrność skóry. Wykazuje on także inne cenne działanie np. ma silne właściwości wiążące wodę w głąb skóry (właściwości higroskopijne), wpływa na lepszą regenerację oraz gojenie skóry. Kwas hialuronowy uważa się za biozgodny z komórkami skóry. Badania wskazują, że nie wywołuje on podrażnień oraz alergii.
Serum z niacynamidem sprawdza się idealnie w codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Niacynamid (pochodna witaminy B3) zawarty w produkcie wykazuje działanie przeciwtrądzikowe i antyoksydacyjne. Dodatkowo, redukuje przebarwienia i plamy, wspiera barierę hydrolipidową oraz redukuje widoczność porów.
Serum z kwasem azelainowym wykazuje działanie hamujące rozwój bakterii oraz regulujące nadmierne wydzielanie sebum, jak i intensywnie rozjaśniające. Kwas azelainowy jest istotną substancją podczas walki z zaskórnikami. Dodatkowo, działa złuszczająco na naskórek i wygładzająco na skórę. Co więcej, jest składnikiem bezpiecznym dla skóry wrażliwej, trądzikowej czy delikatnej.
Serum peptydowe, jak sama nazwa wskazuje, w swoim składzie zawiera peptydy tj. białka. Peptydy usprawniają działanie komórek skóry oraz zapobiegają zmarszczkom. Wpływają również na regenerację skóry i jej odbudowe, jak i poprawiają jej elastyczność.
Serum antyoksydacyjne lub inaczej serum z antyoksydantami to wszechstronny produkt. Antyoksydanty tj. przeciwutleniacze świetnie wpływają na stan skóry -neutralizują wolne rodniki, chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i stresem oksydacyjnym, wpływają na produkcję kolagenu. Ponadto, działają regenerująco, odżywczo oraz rozświetlająco.

Jakie wybrać serum do twarzy dopasowane do potrzeb skóry?
Serum do twarzy posiada holistyczne działanie, co oznacza, że wykazuje wszechstronny (wielowymiarowy) wpływ na skórę, dlatego też stosuje się go również jako ukierunkowane rozwiązanie na określone problemy skórne np. trądzik czy przebarwienia. Dolegliwości skórne dotykają sporą grupę osób, w tym również i dzieci, w mniejszym bądź większym stopniu powodując ich dyskomfort np. nieestetyczny wygląd, pieczenie czy świąd Ukierunkowana pielęgnacja powinna zakładać stosowanie określonego typu serum jako środka wspomagającego walkę z problemem. Ówcześnie dostępnych jest wiele rodzajów serów, które zostały stworzone w oparciu o potrzeby konsumentów i mają spełniać rolę kuracji naprawczej. W grupie kosmetyków: serum do skóry problematycznej można wyróżnić następujące produkty:

Serum na przebarwienia
Serum na trądzik
Serum na zmarszczki
Serum odmładzające
Serum do cery naczynkowej

Serum do twarzy to kosmetyk do zoptymalizowanej pielęgnacji, który w zależności od składników aktywnych w nim zawartych pomaga zniwelować różne problemy skórne np. zaskórniki, trądzik, przebarwienia, plamy, nadmierne wydzielanie sebum, poszarzała skóra, utrata jędrności, zmarszczki, czy odwodnienie i wysuszenie.
Naturalne serum – wsparcie ekologiczne dla Twojej cery
Naturalne serum do twarzy to bardzo silnie skoncentrowany produkt zawierający mnóstwo dobroczynnych składników aktywnych. Specjaliści w tej kwestii są zgodni – bez używania wysoko wyspecjalizowanego serum do twarzy nie ma wystarczająco odpowiedniej pielęgnacji skóry. Jeśli więc skóra twarzy potrzebuje szybkiej i intensywnej pielęgnacji oraz skutecznych działań naprawczych zachęcamy, by sięgnąć po ekologiczne serum do twarzy marki Senelle. W naszym sklepie z kosmetykami każdy znajdzie odpowiednie dla siebie serum ekologiczne – zarówno kobiet, mężczyzn oraz dzieci, niezależnie od posiadanej cery (suchej, tłustej, mieszanej czy zmagającej się z naczynkami bądź trądzikiem i przebarwieniami).
Ekologiczne serum do twarzy
W literaturze nie istnieje ścisła, określona definicja serum ekologicznego, jednak przyjmuje się, że działa on silniej niż krem, a dodatkowo posiada przy tym o wiele lżejszą konsystencję. Najczęściej stosowany jest na noc lub przed nałożeniem odpowiedniego kremu do twarzy, mając za zadanie wzmocnić i spotęgować jego korzystne działanie. Naturalne serum do twarzy marki Senelle to moc wydobyta z natury. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo innowacyjne, wysoko wyspecjalizowane serum do twarzy, które powstało z wysokiej jakości komponentów roślinnych o skutecznym, lecz łagodnym działaniu. Ekologiczne serum pozbawione jest całkowicie szkodliwej chemii, jak i SLS oraz parabenów.
Serum do twarzy
Ekologiczne serum to specjalistyczny produkt do pielęgnacji twarzy, nazywane eliksirem zdrowej i pięknej skóry. Idealna konsystencja serum jest niezwykle lekka i półpłynna, świetnie się wchłania i ma za zadanie nasycić skórę twarzy maksymalną ilością dobroczynnych składników. Dodatkowo, serum marki Senelle doskonale łagodzi wszelakie podrażnienia oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną. Efekt wygładzenia, nawilżenia, jak i odżywienia oraz regeneracji skóry jest już widoczny po kilku zastosowaniach. Serum przeciwzmarszczkowe Senelle, dzięki użytym do jego produkcji trzech drogocennych olejków, dogłębnie nawilży oraz zmiękczy skórę. Zmarszczki zostaną spłycone a skóra twarzy pięknie rozświetlona. Oferowane ekologiczne serum marki Senelle to 100% naturalny kosmetyk o nowatorskim składzie i skutecznym, efektywnym działaniu.
Serum do twarzy z witaminą C marki Senelle - niezbędne w codziennej pielęgnacji
Serum do twarzy z witaminą C marki Senelle to niezbędny produkt w codziennej pielęgnacji, dlatego też zachęcamy, aby wprowadzić je do swojego rytuału pielęgnacyjnego. Już kilka kropel serum z witamina C wystarczy, aby jego wysokowyspecjalizowana i skoncentrowana formuła dobroczynnie wpłynęła na kondycję skóry. Serum z witaminą C naszej marki Senelle działa w głębokich partiach skóry, pielęgnując je skutecznie. Serum z witaminą C działa o wiele bardziej intensywnie aniżeli jakikolwiek krem, pozwalając również na lepsze wchłanianie (absorpcję) innych kosmetyków. Gdy potrzebują Państwo wyjątkowej pielęgnacji, warto użyć serum z witaminą C w połączeniu z naturalnym kremem do twarzy. Dermatolodzy i kosmetolodzy podkreślają, że naturalne serum z witaminą C do twarzy to najlepszy sposób na piękny i młody wygląd. Zaufaj Senelle i wypróbuj serum do twarzy z witaminą C.
Najlepsze serum do twarzy – wybierz najlepsze serum dla swojej skóry
Najlepsze serum do twarzy marki Senelle to idealny skład oparty na wysokowyspecjalizowanej i starannie dobranej kompozycji składników, nieobciążającej, lekkiej i dobroczynnej formule oraz skoncentrowane na problemach Państwa skóry np. przebarwieniach, zmarszczkach, trądziku czy suchej skórze. Najlepsze serum do twarzy marki Senelle wykazuje bardzo skuteczne i długotrwałe działanie, jak i realnie wpływa na poprawę kondycji skóry oraz jej wygląd. Najlepsze serum, ma za zadanie wniknąć w najgłębsze warstwy skóry, zregenerować, odżywić, nawilżyć i odmłodzić komórki. Najlepsze naturalne serum do twarzy jest doskonałym uzupełnieniem codziennego rytuału pielęgnacyjnego – to kosmetyk, który w każdej swej dobroczynnej kropli zawiera skoncentrowaną siłę naturalnych substancji potrzebnych dla Państwa skóry. Jakie jest najlepsze naturalne serum do twarzy? Odpowiedź jest oczywista – serum do twarzy marki Senelle.
Dobre serum do twarzy – moc natury zamknięta w buteleczce
Dobre serum do twarzy marki Senelle to produkt, który jest skuteczny i dopasowany do potrzeb Państwa skóry. Dobre serum przyczynia się do kompleksowego dbania o skórę, gdzie obserwuje się holistyczne działanie. Dobre naturalne serum do twarzy to zastrzyk substancji aktywnych i witamin o bardzo wysokim stężeniu. Chcą Państwo wyglądać młodo i pięknie? Wystarczy sięgnąć po moc natury, która została zamknięta w eleganckiej buteleczce – dobre serum do twarzy marki Senelle.Serum do twarzy marki Senelle zyskało uznanie wielu klientów. Według ich opinii oraz elitarnych rankingów to dobre serum do twarzy. Przeznaczone jest ono do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem. Przekonaj się jak działa nasz eliksir młodości!

Literatura:

Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.
Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Rokowska-Waluch A., Witamina C i skóra., Farmacja Współczesna, 2012.
Przylipiak A., Podstawy medycyny estetycznej., 2014.
Jaworski M., Sikora E., Ogonowski J., Czynniki wpływające na penetrację składników aktywnych przez skórę., Wiadomości chemiczne, 2011.
Pytkowska K, Arct J., Wiedza o kosmetykach. Podstawy., 2021.
Jurkowska S., Surowce kosmetyczne., 2005.
Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przez naskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
Glinka R., Receptura kosmetyczna z elementami kosmetologii., 2008.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych
Górska A., Grałoś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018.
Schroedera G. (red.), Kosmetyki – chemia dla ciała., 2011.
Czajkowska D, Milner-Krawczyk M, Kazanecka M. Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie., Biotechnol Food Sci 2011.
Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii., 2005.
Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk., Farmacja Współczesna, 2014.
Oqema, Katalog surowców kosmetycznych, 2022.

Zwiń ^

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Serum jest stosowane w kosmetologii na szeroką skalę. Branża kosmetyczna oferuje konsumentom różnego rodzaju sera - serum do twarzy i pod oczy, serum do ciała czy też serum do paznokci i włosów. Ich innowacyjna formuła sprawia, że skoncentrowane składniki aktywne w nich zawarte posiadają idealny poziom przenikania w głąb różnorodnych struktur np. skóry czy włosów oraz wykazują świetną absorpcję innych kosmetyków, stosowanych po nich. Ich dobrze zaprojektowana receptura, w której substancje są odpowiednio dobrane i połączone, stanowi fundament skutecznie działającego produktu kosmetycznego. W rezultacie serum niezależnie od przeznaczenia (np. serum nawilżające, serum przeciwzmarszczkowe, serum odżywcze), wpływa dobroczynnie na poprawę stanu określonej części ciała np. skóry twarzy. Czym dokładnie jest serum? Czy warto je stosować? Jakie są rodzaje serum? Dowiedz się, jakie zastosowanie ma serum oraz jakie składniki aktywne są mile widziane w jego składzie. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

więcej informacji >>


Co to jest serum? - definicja serum w kosmetyce
W Internecie pojawia się wiele różnych definicji serum. Czym jest więc serum w kosmetyce? Przede wszystkim należy podkreślić, iż serum zaliczane jest do grupy produktów kosmetycznych tj. kosmetyków pielęgnacyjnych stosowanych do dbania o różne części ciała, mających działanie ochronne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, oczyszczające oraz upiększające. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) „produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mieszaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała”. Uściślając, w kosmetycznej literaturze naukowej serum, inaczej koncentrat to stężona forma produktu kosmetycznego (kosmetyku pielęgnacyjnego). Zgodnie z badaniami, serum zawiera wysokie stężenie substancji biologicznie czynnych tj. silnie skoncentrowane składniki aktywne, które działają o wiele szybciej i bardziej intensywnie aniżeli popularne kremy. Innymi słowy – dzięki temu posiada o wiele większą skuteczność w porównaniu z innymi kosmetykami oraz znacząco wpływa na poprawę wyglądu (miejsca) części ciała, na którym jest stosowane, jak i zapewnia holistyczną pielęgnację – służy do zintensyfikowania codziennego rytuału pielęgnacyjnego np. skóry pod oczami, skóry twarzy czy włosów i paznokci. Serum może występować w różnych postaciach – żelu, olejku, kremu, emulsji, a nawet mleczka. Jego finalna forma w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia oraz składu. Najczęściej są one umieszczane w pojemnikach z aplikatorem (najczęściej buteleczkach z pipetką do aplikacji), jednorazowych ampułkach czy też kapsułkach – co sprzyja zastosowaniu prawidłowej dawki serum.
Czy warto używać serum?
Wiele osób zadaje sobie pytanie „czy warto używać serum?”. Odpowiedź na to pytanie wydaje się jednoznaczna – oczywiście, że warto. Serum lub inaczej koncentrat, uważany jest za najlepszy kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Posiada on niezwykle dobroczynne właściwości oraz przynosi zadowalające i skuteczne efekty podczas systematycznego stosowania, które można dostrzec w krótkim czasie. Ponadto, zawiera on wyższy poziom składników aktywnych oraz wykazuje działanie mocniejsze i szybsze aniżeli działanie kremu. Koncentrat tj. serum działa stymulująco na metabolizm i pobudza do działania osłabione procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Jego zaletą jest również najczęściej ultralekka konsystencja, o odpowiedniej lepkości, która ułatwia przenoszenie skoncentrowanych składników aktywnych w głąb określonych części ciała np. skóry. Stosuje się w ich formułe innowacyjną technologie inteligentnych nośników, żeby substancje czynne w niej zawarte mogły spełniać swoje zadanie i pozytywnie oraz skutecznie wpływać na obszar, na którym są stosowane. Systematyczne, najlepiej codzienne stosowanie serum przyczynia się do poprawy stanu skóry twarzy, ciała czy włosów i paznokci – w zależności od swojego przeznaczenia oraz wpływa na poprawę jakości dotychczasowej pielęgnacji (jej wzmocnienie oraz zintensyfikowanie).
Jak długo używać serum?
Warto podkreślić, że nie istnieją jasne i naukowo udowodnione wytyczne, co do czasu używania serum – zdania kosmetologów oraz dermatologów na ten temat są podzielone. Jedna grupa specjalistów jest zdania, że serum jest kosmetykiem działającym bardzo intensywnie, dlatego też skóra, włosy czy paznokcie mogą przyzwyczaić się do niego. Zalecają oni stosowanie serum codziennie, ale tylko przez określony czas tj. okresowo np. przez okres dwóch tygodni do miesiąca, a następnie odstawienie serum na kilka tygodni – jako profilaktyczną kurację lub kurację uderzeniową na określony problem. Po przerwie zachęcają do ponownego stosowania serum. Natomiast druga grupa specjalistów twierdzi, że serum stosować można codziennie, bez ryzyka „rozleniwienia” określonej części ciała - uważają oni, że nie można przyzwyczaić danego miejsca do jego działania. Są oni przekonani, że jest to mit i prawidłowo dobrane serum można stosować jako stały punkt w rytuale pielęgnacyjnym.
Jak prawidłowo stosować serum?
Istnieje kilka ważnych wskazówek dotyczących odpowiedniego stosowania serum. Rozpoczynając przygodę z serum należy pamiętać, że prawidłowe dbanie o skórę czy inną część ciała jest procesem wieloetapowym. Najważniejsza zasada dotyczy aplikacji serum na określoną część ciała np. twarz. Serum należy aplikować wyłącznie na odpowiednio oczyszczoną skórę, włosy i paznokcie. Ponadto, skóra twarzy powinna być również stonizowana. Jest to niezmiernie istotny punkt podczas stosowania serum. Zaleca się odmierzyć określoną porcję serum i rozprowadzić za pomocą palców. W literaturze przedmiotu istnieje kilka metod stosowania serum do twarzy. Ogólna zasada brzmi, że kolejność nakładania produktów kosmetycznych ma ogromne znaczenie w codziennej pielęgnacji - należy aplikować kosmetyki od najlżejszych produktów, gdyż wtedy składniki aktywne lepiej się wchłaniają. Zgodnie z pierwszym sposobem na skórę twarzy należy zaaplikować serum (odpowiednią ilość) jeszcze przed zastosowaniem innych kosmetyków np. kremu – gdyż nałożenie kremu po serum zintensyfikuje jego działanie. Drugi sposób to nałożenie na skórę mieszanki, która składa się z kilku kropel serum oraz małej ilości kremu. Kolejna metoda to zaaplikowanie na oczyszczoną skórę odpowiedniej ilości serum a po kilku minutach zastosowanie wybranego olejku np. olejku rozświetlającego. Istnieje wielu zwolenników łączenia serum z olejkiem. Prawidłowa kolejność nakładania serum na twarz powinna wyglądać następująco:

Krok 1: Oczyszczanie skóry twarzy.

Krok 2: Tonizowanie (Ukojenie po oczyszczeniu i przywrócenie prawidłowego pH skórze. Dodatkowo, krok ten ma na celu lepszą absorpcję substancji aktywnych zawartych w dalszych preparatach).

Krok 3: Zaaplikowanie serum za pomocą jednej z wyżej przedstawionych metod.
Kiedy warto stosować serum?
Serum uznawane jest za produkt do zadań specjalnych. Specjaliści zalecają, aby stosować je w kilku przypadkach. Po pierwsze jako element wzmacniający i intensyfikujący codzienną pielęgnację. Po drugie może być używany jako profilaktyczna kuracja np. serum przeciwstarzeniowe bądź kuracja uderzeniowa na określony problem np. kuracja przeciwtrądzikowa, kuracja odbudowująca czy kuracja regenerująca lub przed ważnym wydarzeniem. Ponadto, serum należy stosować, gdy skóra, włosy lub paznokcie potrzebują szczególnego wsparcia (np. po mroźnej zimie lub upalnym lecie) – wówczas skoncentrowane serum jest dla nich ratunkiem i wspomaga regenerację. Dodatkowo, po serum powinny sięgnąć osoby, które są w trakcie odchudzania oraz mamy w czasie ciąży i po porodzie – potrzebują oni na pewno dodatkowej porcji odżywienia i nawilżenia (skóry, włosów i paznokci). Serum powinno się także stosować, gdy skóra, włosy lub też paznokcie ucierpiały z powodu nieprawidłowej dotychczasowej pielęgnacji. Serum z dobrym składem dobroczynnie wpłynie na określone części ciała i jest szczególnie polecany osobom posiadającym cerę dojrzałą, cerę suchą czy cerę z pierwszymi oznakami starzenia. Specjaliści podkreślają, że należy stosować serum niezwłocznie po przekroczeniu 30 roku życia. Prawidłowo dobrany koncentrat pozwoli holistycznie i wielowymiarowo odpowiedzieć na potrzeby skóry. Każde serum należy do grupy wyjątkowych kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż w krótkim czasie istotnie poprawia stan miejsca, na którym jest stosowane.
Jakie są rodzaje serum?
Specjaliści wyróżniają kilka rodzajów serum, biorąc pod uwagę kilka różnych kryteriów. Można je skategoryzować (podzielić) pod kilkoma względami – głównie pod względem miejsca stosowania, sposobu działania oraz rodzaju składnika aktywnego zawartego w skladzie, czy też konsystencji. Najczęściej formuła serum zostaje opracowana z myślą o określonej części ciała, gdzie dopasowane są skrupulatnie określone i silnie skoncentrowane składniki aktywne, mające określone zadanie. Serum sklasyfikowane pod względem miejsca stosowania można podzielić na następujące kategorie:
Serum do skóry

Serum do twarzy może pełnić różnorodne zadania, w zależności od swojej formuły np. serum przeciwzmarszczkowe, serum nawilżające czy serum wygładzające itp.
Serum pod oczy dba o delikatną skórę wokół oczu. Taki kosmetyk świetnie nada się do codziennej pielęgnacji. Najczęściej posiada kompleksowe działanie i ma na celu wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie obrzęków oraz cieni pod oczami, odmłodzenie i odświeżenia skóry wokół oczu.
Serum do ust ma głównie za zadanie zregenerować oraz odżywić, jak i nawilżyć bardzo delikatną skórę.
Serum do ciała zostało opracowane z myślą o określonych celach np. serum zwalczające cellulit, rozstępy czy serum ujędrniające. Dlatego też, wyróżnić można następujące rodzaje serum do ciała: serum do brzucha, serum do biustu, serum do ud czy serum do rąk i inne rodzaje serum.
Serum do paznokci to produkt do zadań specjalnych na łamliwe czy rozdwajające się paznokcie.
Serum do brwi oraz rzęs są kosmetykami stosowanymi coraz częściej. Pełnią one ważną rolę w pielęgnacji, gdyż wzmacniają włoski oraz dbają o ich stan ogólny, jak i szybszy wzrost.
Serum do włosów ma za zadanie wzmocnić codzienną ich pielęgnację, lecz także jest ratunkiem na odbudowę kondycji włosów (odbudowę ich struktury, wzmocnienie ich oraz działanie na ogólny wygląd wizualny), jak i posiada wpływ na ich porost.

Natomiast, jeśli chcemy sklasyfikować serum w zależności od konsystencji, wyróżnia się najczęściej:

Serum wodne - posiada rzadką konsystencję, co sprzyja lepszemu wchłanianiu hydrofilowych substancji aktywnych np. witamina C. Uznawany jest za lekki, lecz bardzo intensywnie działający produkt.
Serum wodno-żelowe - posiada gęstszą konsystencję aniżeli serum wodne. Najczęściej ich fundament oparty jest na kwasie hialuronowym, pantenolu czy aloesie albo glicerynie, gdyż są to substancje, które są doskonałą bazą pod inne produkty kosmetyczne - pomagają im lepiej wiązać cząsteczki wody w skórze oraz skuteczniej wnikać w głębsze partie skóry.
Serum olejowe - posiada najgęstszą konsystencję z wszystkich dostępnych serum. Jest ono najczęściej mieszanką emolientów oraz składników, które dobrze rozpuszczają się w tłuszczach np. witaminy. Produkt ten to silnie skoncentrowane serum o intensywnym i skutecznym działaniu, dlatego też zaleca się stosować je na noc.

Ponadto, można również spotkać serum o konsystencji kremowej oraz serum w formie emulsji, jak i serum żelowe.
Jakie serum wybrać do codziennej pielęgnacji? - rodzaje serum ze względu na sposób działania.

Serum jest wyjątkowym produktem o holistycznym spektrum działania, dlatego też powinien być stosowany w codziennej pielęgnacji. Specjaliści podkreślają, że systematyczne używanie serum do pielęgnacji twarzy czy innych części ciała niesie ze sobą sporą ilość korzyści. Jakie serum warto wybrać do rytuału pielęgnacyjnego? Serum powinno być odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, dlatego też należy określić, jakie działanie w danym momencie jest potrzebne np. wygładzające, ujędrniające czy regulujące sebum. W literaturze przedmiotu można wyróżnić następujące rodzaje serum, ze względu na sposób działania:

Serum przeciwzmarszczkowe zawiera silnie skoncentrowane substancje aktywne, które wykazują wielowymiarowe działanie - działają przeciwzmarszczkowo, liftingująco, antyoksydacyjnie oraz pobudzają komórki skóry do regeneracji. Polecane jest głównie przy cerze dojrzałej - jest to kosmetyk niezastąpiony w pielęgnacji anti-age.
Serum liftingujące lub inaczej serum ujędrniające mają za zadanie pobudzić komórki do regeneracji i odnowy kolagenu oraz elastyny, jak i poprawić ujędrnienie i napięcie skóry. Działanie tego typu serów nie bez powodu nazywane jest odmładzającym - mają one sprawić, aby skóra wyglądała młodo, jędrnie i pięknie.
Serum nawilżające to kosmetyk do zadań specjalnych w kwestii skóry przesuszonej, odwodnionej oraz wrażliwej. Ma on za zadanie intensywne nawilżyć oraz odżywić skórę.
Serum wygładzające (wyrównujące koloryt skóry) ma za zadanie świetnie wygładzić skórę, delikatnie ją ujędrnić oraz nadać jej promiennego i młodego wyglądu, jak i wyrównać koloryt skóry. Według specjalistów idealnie sprawdzi się jako podkład pod makijaż.
Serum na przebarwienia to produkt kompleksowy o holistycznym działaniu. Jego główne działanie oparte jest na minimalizowaniu przebarwień różnego pochodzenia np. przebarwienia potrądzikowe, przebarwienia słoneczne oraz wyrównaniu kolorytu skóry. Ponadto, kosmetyk wykazuje działanie odżywiające.
Serum normalizujące dedykowane jest skórze problematycznej. W zależności od zawartych w składzie składników aktywnych może działać specjalistycznie np. serum przeciwtrądzikowe, regulować widzialnie sebum, łagodzić zaczerwienienia na skórze bądź minimalizować widoczność naczynek.
Serum witaminowe to bomba substancji aktywnych – posiada duże stężenie witamin. Idealnie sprawdzi się w kuracji uderzeniowej, gdy skóra twarzy potrzebuje szczególnego wsparcia bądź przed ważnym wydarzeniem. Wykazuje działanie nawilżające, odżywiające oraz odbudowujące. Serum witaminowe działa bardzo intensywnie, co wpływa dobroczynnie na skórę.
Serum złuszczające, jak sama nazwa wskazuje, posiada w składzie substancje odpowiadające za złuszczanie naskórka oraz składniki wpływające na wygładzenie skóry. Jest często polecane podczas walki z przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi.

Jakie substancje aktywne są pożądane w serum?
Silnie skoncentrowane składniki aktywne w serum to klucz do pięknej i młodo wyglądającej cery. Według dermatologów oraz kosmetologów, dobre serum do twarzy powinno być złożone z około 70-75% silnie skoncentrowanych substancji aktywnych. Dla porównania oraz lepszego zobrazowania innowacyjności kosmetyku warto wspomnieć, że dobry krem do twarzy zawiera ich w swoim składzie tylko około 10%. Ogromną zaletą serum do twarzy jest również fakt, iż jego formuła składa się z molekuł o bardzo małych cząsteczkach, które świetnie (łatwo oraz szybko) docierają w głębokie partie skóry. Jakie składniki aktywne warto poszukiwać w serum? Głównymi substancjami, które powinny być w składzie serum, są między innymi witamina C oraz inne witaminy, prebiotyki, retinol, kwas hialuronowy, niacynamidy, peptydy czy algi oraz substancje antyoksydacyjne.

Serum z witaminą C wpływa na poprawę elastyczności skóry oraz niwelująco na zmarszczki. Ponadto, witamina C posiada holistycznie działanie – redukuje przebarwienia oraz normalizuje wydzielanie sebum, ma właściwości przeciwzapalne, wzmacnia skórę i poprawia stan naczyń krwionośnych. Wykazuje rówinież działanie antyoksydacyjne i przyśpiesza produkcję naturalną kwasu hialuronowego w skórze. Witamina C w serum jest niezwykle cennym składnikiem.
Serum z prebiotykami zalecane jest do skóry problematycznej. Prebiotyki zawarte w produkcie odpowiednio nawilżają skórę, matują ją oraz regenerują, jak i normalizują produkcję sebum. Wykazują one działanie przeciw niedoskonałościom skóry oraz niwelują widoczność porów, jak i poprawiają elastyczność. Serum z prebiotykami zaleca się do codziennej pielęgnacji normalizującej – skóry mieszanej, tłustej czy problematycznej.
Serum z retinolem tj. pochodną witaminy A skutecznie niweluje plamy i przebarwienia, zmiany trądzikowe oraz zmarszczki. Retinol wpływa na jędrność i wygładzenie skóry oraz delikatnie złuszcza naskórek.
Serum z kwasem hialuronowym działa antyoksydacyjnie, nawilża i poprawia elastyczność oraz jędrność skóry. Wykazuje on także inne cenne działanie np. ma silne właściwości wiążące wodę w głąb skóry (właściwości higroskopijne), wpływa na lepszą regenerację oraz gojenie skóry. Kwas hialuronowy uważa się za biozgodny z komórkami skóry. Badania wskazują, że nie wywołuje on podrażnień oraz alergii.
Serum z niacynamidem sprawdza się idealnie w codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Niacynamid (pochodna witaminy B3) zawarty w produkcie wykazuje działanie przeciwtrądzikowe i antyoksydacyjne. Dodatkowo, redukuje przebarwienia i plamy, wspiera barierę hydrolipidową oraz redukuje widoczność porów.
Serum z kwasem azelainowym wykazuje działanie hamujące rozwój bakterii oraz regulujące nadmierne wydzielanie sebum, jak i intensywnie rozjaśniające. Kwas azelainowy jest istotną substancją podczas walki z zaskórnikami. Dodatkowo, działa złuszczająco na naskórek i wygładzająco na skórę. Co więcej, jest składnikiem bezpiecznym dla skóry wrażliwej, trądzikowej czy delikatnej.
Serum peptydowe, jak sama nazwa wskazuje, w swoim składzie zawiera peptydy tj. białka. Peptydy usprawniają działanie komórek skóry oraz zapobiegają zmarszczkom. Wpływają również na regenerację skóry i jej odbudowe, jak i poprawiają jej elastyczność.
Serum antyoksydacyjne lub inaczej serum z antyoksydantami to wszechstronny produkt. Antyoksydanty tj. przeciwutleniacze świetnie wpływają na stan skóry -neutralizują wolne rodniki, chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i stresem oksydacyjnym, wpływają na produkcję kolagenu. Ponadto, działają regenerująco, odżywczo oraz rozświetlająco.

Jakie wybrać serum do twarzy dopasowane do potrzeb skóry?
Serum do twarzy posiada holistyczne działanie, co oznacza, że wykazuje wszechstronny (wielowymiarowy) wpływ na skórę, dlatego też stosuje się go również jako ukierunkowane rozwiązanie na określone problemy skórne np. trądzik czy przebarwienia. Dolegliwości skórne dotykają sporą grupę osób, w tym również i dzieci, w mniejszym bądź większym stopniu powodując ich dyskomfort np. nieestetyczny wygląd, pieczenie czy świąd Ukierunkowana pielęgnacja powinna zakładać stosowanie określonego typu serum jako środka wspomagającego walkę z problemem. Ówcześnie dostępnych jest wiele rodzajów serów, które zostały stworzone w oparciu o potrzeby konsumentów i mają spełniać rolę kuracji naprawczej. W grupie kosmetyków: serum do skóry problematycznej można wyróżnić następujące produkty:

Serum na przebarwienia
Serum na trądzik
Serum na zmarszczki
Serum odmładzające
Serum do cery naczynkowej

Serum do twarzy to kosmetyk do zoptymalizowanej pielęgnacji, który w zależności od składników aktywnych w nim zawartych pomaga zniwelować różne problemy skórne np. zaskórniki, trądzik, przebarwienia, plamy, nadmierne wydzielanie sebum, poszarzała skóra, utrata jędrności, zmarszczki, czy odwodnienie i wysuszenie.
Naturalne serum – wsparcie ekologiczne dla Twojej cery
Naturalne serum do twarzy to bardzo silnie skoncentrowany produkt zawierający mnóstwo dobroczynnych składników aktywnych. Specjaliści w tej kwestii są zgodni – bez używania wysoko wyspecjalizowanego serum do twarzy nie ma wystarczająco odpowiedniej pielęgnacji skóry. Jeśli więc skóra twarzy potrzebuje szybkiej i intensywnej pielęgnacji oraz skutecznych działań naprawczych zachęcamy, by sięgnąć po ekologiczne serum do twarzy marki Senelle. W naszym sklepie z kosmetykami każdy znajdzie odpowiednie dla siebie serum ekologiczne – zarówno kobiet, mężczyzn oraz dzieci, niezależnie od posiadanej cery (suchej, tłustej, mieszanej czy zmagającej się z naczynkami bądź trądzikiem i przebarwieniami).
Ekologiczne serum do twarzy
W literaturze nie istnieje ścisła, określona definicja serum ekologicznego, jednak przyjmuje się, że działa on silniej niż krem, a dodatkowo posiada przy tym o wiele lżejszą konsystencję. Najczęściej stosowany jest na noc lub przed nałożeniem odpowiedniego kremu do twarzy, mając za zadanie wzmocnić i spotęgować jego korzystne działanie. Naturalne serum do twarzy marki Senelle to moc wydobyta z natury. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo innowacyjne, wysoko wyspecjalizowane serum do twarzy, które powstało z wysokiej jakości komponentów roślinnych o skutecznym, lecz łagodnym działaniu. Ekologiczne serum pozbawione jest całkowicie szkodliwej chemii, jak i SLS oraz parabenów.
Serum do twarzy
Ekologiczne serum to specjalistyczny produkt do pielęgnacji twarzy, nazywane eliksirem zdrowej i pięknej skóry. Idealna konsystencja serum jest niezwykle lekka i półpłynna, świetnie się wchłania i ma za zadanie nasycić skórę twarzy maksymalną ilością dobroczynnych składników. Dodatkowo, serum marki Senelle doskonale łagodzi wszelakie podrażnienia oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną. Efekt wygładzenia, nawilżenia, jak i odżywienia oraz regeneracji skóry jest już widoczny po kilku zastosowaniach. Serum przeciwzmarszczkowe Senelle, dzięki użytym do jego produkcji trzech drogocennych olejków, dogłębnie nawilży oraz zmiękczy skórę. Zmarszczki zostaną spłycone a skóra twarzy pięknie rozświetlona. Oferowane ekologiczne serum marki Senelle to 100% naturalny kosmetyk o nowatorskim składzie i skutecznym, efektywnym działaniu.
Serum do twarzy z witaminą C marki Senelle - niezbędne w codziennej pielęgnacji
Serum do twarzy z witaminą C marki Senelle to niezbędny produkt w codziennej pielęgnacji, dlatego też zachęcamy, aby wprowadzić je do swojego rytuału pielęgnacyjnego. Już kilka kropel serum z witamina C wystarczy, aby jego wysokowyspecjalizowana i skoncentrowana formuła dobroczynnie wpłynęła na kondycję skóry. Serum z witaminą C naszej marki Senelle działa w głębokich partiach skóry, pielęgnując je skutecznie. Serum z witaminą C działa o wiele bardziej intensywnie aniżeli jakikolwiek krem, pozwalając również na lepsze wchłanianie (absorpcję) innych kosmetyków. Gdy potrzebują Państwo wyjątkowej pielęgnacji, warto użyć serum z witaminą C w połączeniu z naturalnym kremem do twarzy. Dermatolodzy i kosmetolodzy podkreślają, że naturalne serum z witaminą C do twarzy to najlepszy sposób na piękny i młody wygląd. Zaufaj Senelle i wypróbuj serum do twarzy z witaminą C.
Najlepsze serum do twarzy – wybierz najlepsze serum dla swojej skóry
Najlepsze serum do twarzy marki Senelle to idealny skład oparty na wysokowyspecjalizowanej i starannie dobranej kompozycji składników, nieobciążającej, lekkiej i dobroczynnej formule oraz skoncentrowane na problemach Państwa skóry np. przebarwieniach, zmarszczkach, trądziku czy suchej skórze. Najlepsze serum do twarzy marki Senelle wykazuje bardzo skuteczne i długotrwałe działanie, jak i realnie wpływa na poprawę kondycji skóry oraz jej wygląd. Najlepsze serum, ma za zadanie wniknąć w najgłębsze warstwy skóry, zregenerować, odżywić, nawilżyć i odmłodzić komórki. Najlepsze naturalne serum do twarzy jest doskonałym uzupełnieniem codziennego rytuału pielęgnacyjnego – to kosmetyk, który w każdej swej dobroczynnej kropli zawiera skoncentrowaną siłę naturalnych substancji potrzebnych dla Państwa skóry. Jakie jest najlepsze naturalne serum do twarzy? Odpowiedź jest oczywista – serum do twarzy marki Senelle.
Dobre serum do twarzy – moc natury zamknięta w buteleczce
Dobre serum do twarzy marki Senelle to produkt, który jest skuteczny i dopasowany do potrzeb Państwa skóry. Dobre serum przyczynia się do kompleksowego dbania o skórę, gdzie obserwuje się holistyczne działanie. Dobre naturalne serum do twarzy to zastrzyk substancji aktywnych i witamin o bardzo wysokim stężeniu. Chcą Państwo wyglądać młodo i pięknie? Wystarczy sięgnąć po moc natury, która została zamknięta w eleganckiej buteleczce – dobre serum do twarzy marki Senelle.Serum do twarzy marki Senelle zyskało uznanie wielu klientów. Według ich opinii oraz elitarnych rankingów to dobre serum do twarzy. Przeznaczone jest ono do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem. Przekonaj się jak działa nasz eliksir młodości!

Literatura:

Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.
Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Rokowska-Waluch A., Witamina C i skóra., Farmacja Współczesna, 2012.
Przylipiak A., Podstawy medycyny estetycznej., 2014.
Jaworski M., Sikora E., Ogonowski J., Czynniki wpływające na penetrację składników aktywnych przez skórę., Wiadomości chemiczne, 2011.
Pytkowska K, Arct J., Wiedza o kosmetykach. Podstawy., 2021.
Jurkowska S., Surowce kosmetyczne., 2005.
Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przez naskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
Glinka R., Receptura kosmetyczna z elementami kosmetologii., 2008.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych
Górska A., Grałoś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018.
Schroedera G. (red.), Kosmetyki – chemia dla ciała., 2011.
Czajkowska D, Milner-Krawczyk M, Kazanecka M. Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie., Biotechnol Food Sci 2011.
Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii., 2005.
Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk., Farmacja Współczesna, 2014.
Oqema, Katalog surowców kosmetycznych, 2022.

Zwiń ^

Skontaktuj się z Nami
[email protected]
+48 667 448 470
ul.Technologiczna 2
45-839 Opole
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram