Darmowa dostawa od 200,-

Kremy z filtrem do twarzy

Znaleźliśmy 2 produktów

Krem z filtrem do twarzy – dlaczego powinien być stałym elementem w codziennej pielęgnacji skóry?

Kremy z filtrem do twarzy stały się w ostatnich latach niezbędnym elementem w codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki ich składnikom ochronnym, takim jak filtry UV, chronią one skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, które może prowadzić do poważnych problemów np. fotostarzenia, poparzeń słonecznych czy nawet nowotworu skóry. Dlatego też krem do twarzy SPF 50 powinien znaleźć się w rutynie pielęgnacyjnej każdej osoby, niezależnie od wieku oraz płci. Co to jest krem z filtrem do twarzy oraz w jaki sposób, prawidłowo go stosować? Dowiedz się, dlaczego kremy do twarzy z filtrem są sojusznikiem pięknej, młodej i zdrowej skóry oraz jakie korzyści niesie ich regularne stosowanie.

Co to jest krem z filtrem do twarzy?

Kremy z filtrami do twarzy to kosmetyki, które zawierają składniki ochronne dla skóry, takie jak filtry przeciwsłoneczne. Zapewniają one ochronę przeciwsłoneczną, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV (UVA i UVB), jak i również coraz częściej przed światłem podczerwonym (IR) oraz światłem niebieskim (HEV). Według badań kremy przeciwsłoneczne chronią skórę między innymi przed stresem oksydacyjnym, fotostarzeniem, poparzeniami słonecznymi, plamami pigmentacyjnymi, immunosupresją, jak i znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia innych szkodliwych skutków promieniowania. Kremy z filtrem do twarzy 50 rekomendowane są przed specjalistów dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Są one bardzo ważnymi kosmetykami przeciwsłonecznymi, gdyż ich systematyczne stosowanie niesie za sobą wiele korzyści dla skóry.

Jakie korzyści niesie regularne stosowanie kremu do twarzy z filtrem?

Badania wskazują, że regularne stosowanie kremu z filtrem SPF 50 do twarzy przynosi wiele korzyści dla skóry. Do najważniejszych zalicza się:

 • Ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV – krem z filtrem chroni skórę przed wpływem promieniowania słonecznego, które może prowadzić do wielu poważnych problemów np. raka skóry.
 • Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry – promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników przyśpieszających proces starzenia się skóry. Systematyczne jego stosowanie pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek, utracie elastyczności i jędrności itp.
 • Utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry – innowacyjne, nowej generacji kremy do twarzy z filtrem zawierają w składzie składniki nawilżające, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co jest kluczowe dla pięknego i zdrowego wyglądu.
 • Pomoc w utrzymaniu jednolitego kolorytu skóry – kremy z filtrami do twarzy mogą pomóc w utrzymaniu jednolitego kolorytu skóry, zwłaszcza jeśli mają w swoim składzie dodatkowe składniki rozjaśniające lub przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo, wpływają na zapobieganie powstawania przebarwień.
 • Redukcja ryzyka wystąpienia trądziku – promieniowanie UV może zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku, a kremy do twarzy z filtrem pomagają w zmniejszeniu tego ryzyka.
 • Pomoc w zapobieganiu powstawania przebarwień – promieniowanie słoneczne odpowiedzialne jest za powstawanie plam pigmentacyjnych na skórze. Regularne stosowanie kremu z filtrami do twarzy może pomóc w zapobieganiu ich powstawania i utrzymaniu skóry w dobrym stanie.
 • Poprawa kondycji i stanu skóry – kremy z filtrem 50 pomagają zachować zdrową, młodą, gładką i promienną cerę.

Kiedy stosować krem z filtrem do twarzy?

Krem z filtrem do twarzy stanowi podstawowy element w fotoprofilaktyce, dlatego też specjaliści wielu dziedzin zalecają, aby stosowany był codziennie – niezależnie od pory roku, pory dnia czy aktualnie panującej aury na dworze. Całoroczne używanie kosmetyku przeciwsłonecznego jest konieczne dla zachowania prawidłowej i skutecznej ochrony przed różnego typu promieniowaniem, głównie jednak promieniowaniem UV. Ważny w tej kwestii jest także w pełni świadomy wybór czynnika ochronnego tj. SPF wraz ze spektrum jego działania. Warto wspomnieć, że najczęściej rekomendowanymi produktami w kwestii ochrony przeciwsłonecznej są kremy do twarzy z filtrem 50, gdyż zapewniają one optymalną i najlepszą ochronę.

Jak stosować krem do twarzy z filtrem 50?

Stosowanie kremu do twarzy z filtrem jest ważnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry, który pomoże chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Poniżej kilka istotnych wskazówek, jak prawidłowo aplikować kosmetyki przeciwsłoneczne:

 1. Nałóż krem przeciwsłoneczny na oczyszczoną skórę twarzy – przed nałożeniem kremu z filtrem nałóż tonik oraz serum do twarzy na skórę, aby przygotować ją do aplikacji kosmetyku ochronnego.
 2. Nałóż krem na całą twarz – zaaplikuj krem na całą twarz, włączając w to również okolice oczu. Należy pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu kosmetyku z gałkami ocznymi.
 3. Użyj odpowiedniej ilości kremu – istotne jest, aby nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku na twarz, aby zapewnić skuteczną ochronę skóry. Zaleca się użycie około ¼ łyżeczki kremu na twarz.
 4. Wmasuj delikatnie kosmetyk w skórę – należy delikatnie wmasować krem z filtrem w skórę, w celu ułatwienia wchłaniania kosmetyku i równomiernego rozprowadzenia na całej twarzy.
 5. Powtórz aplikację kremu przeciwsłonecznego w ciągu dnia – reaplikacja kremu ochronnego jest konieczna, aby zapewnić ciągłą ochronę przed promieniowaniem UV. Zaleca się powtórzenie aplikacji kremu, co 2 – 3 godziny lub po każdym kontakcie skóry z wodą np. po pływaniu lub spoceniu się.
 6. Stosuj krem z filtrem do twarzy przez cały rok – promieniowanie UV jest obecne przez cały rok, dlatego też ważne jest, aby używać kosmetyku codziennie.

Jakie substancje powinien zawierać dobry krem z filtrem do twarzy?

Kremy z filtrem do twarzy różnią się od siebie składem, konsystencją, jak i przeznaczeniem. Dobry krem przeciwsłoneczny powinien zawierać kilka kluczowych składników, które zapewnią skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i jednocześnie będą korzystnie wpływały na stan skóry. Jakie substancje powinny znaleźć się w składzie kosmetyku ochronnego?

 • Filtry UV – filtry (chemiczne, fizyczne, mieszane), które zapewnią optymalną i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Dobry krem do twarzy z filtrem 50 powinien zawierać szerokie spektrum filtrów UV.
 • Dodatkowe substancje ochronne – substancje, które również będą chroniły skórę przed innym typem promieniowania np. światłem niebieskim oraz światłem podczerwonym.
 • Antyoksydanty – antyoksydanty np. witamina C, witamina E, kwas ferulowym, resweratrol pomagają neutralizować wolne rodniki, które powstają w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego i mogą prowadzić do uszkodzenia DNA komórek skóry.
 • Składniki nawilżające – krem z filtrami do twarzy powinien zawierać także składniki nawilżające np. Ceramidy, pantenol, kwas hialuronowy, które pomagają utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry i zapobiegają jej wysuszeniu.
 • Składniki łagodzące – substancje łagodzące, między innymi aloes, bisabolol, allantoina, wyciągi roślinne pomagają redukować podrażnienia i zaczerwienia skóry, które zostały wywołane przez promieniowanie UV,
 • Składniki odżywcze – dobry krem do twarzy z filtrami powinien zawierać w swoim składzie substancje odżywcze np. witamina A, witamina B, które wpływają na stan i kondycję skóry, poprawiają jej elastyczność i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu skóry.

Literatura:

 1. Ata P, Majewski S. Fotostarzenie skóry – Photoaging Of Human skin., Przegląd Dermatologiczny, 2013.
 2. Bojarowicz H., Bartnikowska N., Kosmetyki ochrony przeciwsłonecznej., Probl. Hig. Epidemiol., 2014.
 3. Ebisz M, Borkowska M., Szkodliwe oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego na skórę człowieka., Hygeia Public Health, 2015.
 4. Gliwa E., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Wpływ promieniowania UV na skórę., 2013.
 5. Kuros F., Pinas K., Skalska K., Skupień J., Świadomość młodego społeczeństwa na temat wpływu działania promieni UV oraz profilaktyka fotostarzenia się skóry., Kosmetologia estetyczna., 2019.
 6. Krzyżostan M., Ochrona przeciwsłoneczna. Fakty i mity na temat działania filtrów słonecznych., Cosmetic reporter., 2018.
 7. Narbutt J., Wolska H., Kaszuba A., i inni, Photoprotection. Recommendations od the Polish Dermatological Society. Part 2: Sunscreen use., Dermatol Rev., 2018.
 8. Stanisz B., Ochrona skóry przed negatywnymi skutkami promieniowania UV., Kosmetologia, 2009.
 9. Wilson B. D., Summer M., Amstrong F., Comprehensive review of ultrafiolet radiation and the current status on sunscreens., Clin Aesthet Dermatol., 2012.
Producent:
ALL
Senelle (40)

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.