🎀DARMOWA DOSTAWA OD 199,-🎀
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Ostatnie wpisy na blogu
PORADY

Serum nawilżające do twarzy - dla miękkiej, gładkiej i rozświetlonej cery

Serum nawilżające

Serum nawilżające do twarzy to kluczowy element w codziennej pielęgnacji, dzięki której cera będzie miękka, elastyczna i pięknie rozświetlona. Kosmetyki, w szczególności kosmetyki naturalne tego typu idealnie sprawdzą się do każdego rodzaju skóry - głównie polecane są dla cery suchej, wrażliwej oraz odwodnionej. Specjaliści podkreślają, że serum nawilżające działa skuteczniej i intensywniej aniżeli inne produkty kosmetyczne np. kremy. Co to jest serum nawilżające i czy warto je stosować? Kto powinien stosować nawilżające serum do twarzy? Jak prawidłowo używać kosmetyk? Dowiedz się, jakie składniki powinny znaleźć się w jego składzie.

Co to jest serum nawilżające?

Serum nawilżające jest wysokowyspecjalizowanym kosmetykiem, który zawiera silnie skoncentrowane składniki aktywne tj. składniki biologicznie czynne w bardzo wysokim stężeniu. W jego składzie znajdują się aktywne substancje nawilżające np. kwas hialuronowy, wyciąg ze skwalanu lub inne, które najczęściej należą do grupy tzw. humukentów – związków chemicznych wykazujących silne zdolności absorpcji cząsteczek wody i zatrzymywania ich w głębokich partiach skóry. Substancje są tak skomponowane, aby zapewnić ukierunkowane działanie i skuteczne efekty. W przypadku nawilżającego serum jest to przede wszystkim prawidłowe nawodnienie i nawilżenie, jak i wzmocnienie jej bariery ochronnej skóry. Nawilżające serum do twarzy bardzo szybko wchłania się w głąb skóry i niweluje podrażnienia, zaczerwienia czy uczucie ściągnięcia. Produkt wykazuje wielowymiarowe efekty podczas regularnego stosowania. Dzięki swojej lekkiej konsystencji polecany jest dla każdego rodzaju cery. Kosmetyk świetnie sprawdzi się jako baza pod inne produkty np. krem lub makijaż, przedłużając jego trwałość. Warto również wspomnieć, iż nawilżające serum nazywane jest nawilżającym koncentratem do twarzy, ze względu na fakt, iż jest mocno stężoną formą kosmetyku pielęgnacyjnego. Według specjalistów serum do twarzy działa intensywniej i skuteczniej niż krem.

Sprawdź naturalne serum marki Senelle:

Jak działa nawilżające serum do twarzy?

Nawilżające serum do twarzy wykazuje dobroczynne działanie na skórę. Swoje dobroczynne działanie zawdzięcza głównie zawartości w formule nawilżających składników aktywnych, które mają właściwości higroskopijne i utrudniające odparowywanie wilgoci z warstw skóry.

Jak działa serum nawilżające?

  • Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody tzw. TEWL
  • Odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka
  • Rewitalizuje i nawadnia cerę
  • Przywraca skórze optymalne nawilżenie
  • Intensywnie odżywia i wygładza skórę
  • Poprawia sprężystość cery
  • Przywraca skórze komfort i ulgę
  • Niweluje uczucie ściągnięcia
  • Przywraca równowagę skórze
  • Rozświetla skórę i nadaje jej blasku
  • Redukuje oznaki zmęczenia
  • Wygładza drobne zmarszczki
  • Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zanieczyszczeniami
  • Przeciwdziała powstawaniu zaskórników i odblokowuje pory
  • Przedłuża trwałość makijażu (nawilżające serum na dzień)
  • Łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie cery

Nawilżające serum do twarzy – dla kogo?

Nawilżające serum do twarzy powinno być podstawą pielęgnacji każdego rodzaju cery, gdyż to warunek młodego i pięknego wyglądu. Jest to produkt intensywnie nawilżający, lecz także kojący skórę. Polecany jest szczególnie dla cery bardzo suchej i suchej, odwodnionej o szarym kolorycie oraz wrażliwej, jak i mającej problem z sezonowym przesuszeniem. Z powodzeniem może być stosowany przez osoby posiadające skórę tłustą i mieszaną, gdyż optymalnie zadba o przywrócenie jej równowagi pomiędzy strefami przetłuszczającymi się a nadmiernie przesuszonymi. Mitem jest, że tego typu cera nie wymaga nawilżenia. Każda skóra, niezależnie od wieku czy płci potrzebuje rewitalizacji, nawilżenia, nawodnienia i odżywienia oraz może ulec przesuszeniu. Specjaliści uważają, iż serum nawilżające sprawdza się doskonale także do pielęgnacji skóry nadmiernie wysuszonej różnorodnymi terapiami np. po terapii przeciwtrądzikowej, jak i po zabiegach kosmetycznych np. peelingach chemiczny. Produkt będzie również przydatny po bardzo długiej ekspozycji twarzy na promieniowanie słoneczne, szczególnie dla cery zniszczonej słońcem. Dodatkowo specjaliści zalecają, aby nawilżające serum do twarzy stosowane było już w okresie nastoletnim, jako pierwsze serum oraz po 50 roku życia, dla osób posiadających cerę dojrzałą, jako uzupełnienie codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

Jak stosować serum nawilżające do twarzy?

Serum nawilżające jest bardzo ważnym kosmetykiem w codziennej pielęgnacji, gdyż nawilżenie to podstawowa potrzeba każdego rodzaju skóry. W pielęgnacji niewymagającej ukierunkowanych działań opartych na problemach skórnych np. silne przesuszenie cery produkt może być stosowany raz dziennie. Zaleca się wówczas stosowanie serum nawilżającego na noc. Z kolei w sytuacji bardzo suchej skóry, odwodnionej, cery mającej szary koloryt bądź okresowo przesuszonej można aplikować nawilżające serum do twarzy dwa razy dziennie, jako serum nawilżające na noc oraz serum nawilżające na dzień. Krok ten należy wykonywać do momentu widocznej poprawy kondycji skóry. Zaleca się, aby określoną porcję serum nawilżającego równomiernie rozprowadzić na powierzchni skóry – delikatnie wklepując kosmetyk palcami dłoni. Podczas aplikacji produktu należy uważać, aby mocno nie pocierać i nie rozciągać skóry twarzy oraz pamiętać, iż nakładamy go wyłącznie na prawidłowo oczyszczoną i stonizowaną cerę. Dodatkowo serum nawilżające należy aplikować jako pierwszy kosmetyk, po jego wchłonięciu można dopiero zastosować inne kosmetyki np. krem nawilżający.

Składniki aktywne stosowane w serum nawilżającym

W składzie nawilżającego serum do twarzy warto poszukiwać nawilżających składników aktywnych, które wykazują zbawienny wpływ na skórę. W formule produktu może znajdować się jedna główna substancja wykazująca działanie nawilżające bądź kilka składników za to odpowiedzialnych, które wzajemnie uzupełniają się, dbając o prawidłowe nawodnienie, nawilżenie i odżywienie skóry. Dobre serum nawilżające posiada składniki, które dbają o wielopoziomowe (na kilku poziomach, również w głębokich partiach skóry) działanie. Dodatkowo ważne jest, aby kosmetyk zawierał substancje aktywne o wysokim stężeniu.

Kwas hialuronowy

Nawilżające serum z kwasem hialuronowym polecane jest dla każdego typu skóry, w szczególności jednak dla cery suchej, wrażliwej, odwodnionej i szorstkiej, jak i dojrzałej. Kwas hialuronowy nie wykazuje zdolności somatogennych, dlatego też może być stosowany w przypadku skóry tłustej i mieszanej. Składnik ten silnie nawilża, regeneruje i koi skórę. Ponadto zapobiega powstawaniu zmarszczek i świetnie wygładza ją. Wyróżnia się trzy rodzaje kwasu hialuronowego: wielkocząsteczkowy tj. HMW, małocząsteczkowy tj. LMW oraz ultra małocząsteczkowy tj. ULMW. Specjaliści podkreślają, że im mniejsza masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego, tym lepsze jego przenikanie przez barierę naskórka oraz zdolności higroskopijne.

Skwalan (wyciąg ze skwalanu)

Nawilżające serum ze skwalanem to innowacyjny kosmetyk, który wygładza, nawilża i regeneruje skórę. Skwalan ma właściwości nawilżające, regenerujące oraz kojące. Dodatkowo natłuszcza, ujędrnia skórę i działa przeciwstarzeniowo. Nawilżające serum do twarzy przyczynia się do odbudowy płaszcza hydrolipidowego skóry, co sprzyja zapobieganiu utracie wody z naskórka oraz chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Składnik ten, ze względu na swoje dobroczynne właściwości nawilżające, dość często porównywany jest do kwasu hialuronowego. Serum nawilżające ze skwalanem polecane jest dla każdego rodzaju cery.

Aloes

Nawilżające serum z aloesem wykazuje działanie nawilżające, regenerujące oraz łagodzące. Idealnie sprawdzi się w przypadku cery suchej, wrażliwej i podrażnionej. Skóra mieszana i tłusta również może stosować kosmetyki z tym składnikiem.

Polisacharydy roślinne tzw. cukry złożone

Ważnymi składnikami w serum nawilżającym są niewątpliwie polisacharydy roślinne np. fucogel, które wykazują dobroczynne działanie na skórę. Są to bezpieczne składniki naturalne, które koją suchą, wrażliwą oraz odwodnioną skórę. Serum nawilżające z fucogelem nie tylko świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia, lecz również opóźnia procesy starzenia oraz wygładza.

Gliceryna

Serum nawilżające do twarzy z gliceryną w składzie wykazuje działanie silnie nawilżające skórę. Oprócz zdolności higroskopijnych posiada również ważną rolę w przenikaniu innych substancji w głąb skóry. Gliceryna pełni rolę promotora i przekaźnika przenikania dla innych składników.

Mocznik i jego pochodne

Nawilżające serum z mocznikiem bądź jego pochodną wykazuje działanie silnie nawilżające. Dodatkowo regeneruje, łagodzi podrażnienia, wygładza, przywraca skórze miękkość oraz zwiększa jej elastyczność. Polecany jest głównie dla skóry suchej, odwodnionej i szorstkiej. Mocznik i jego pochodne dodatkowo wzmacniają działanie innych substancji aktywnych zawartych w składzie produktu.

nawilżającym serum do twarzy mogą się również znaleźć glikole (np. glikol roślinny lub glikol pentylowy), betaina, kompleksy z naturalnych węglowodanów oraz mleczan sodu. Wiedząc, jakie składniki są pożądane w formule serum nawilżającego, szukanie odpowiedniego produktu powinno być łatwe i przyjemne.

Czy warto stosować serum nawilżające do twarzy?

Kosmetyki naturalne, w szczególności serum do twarzy (w tym również serum nawilżające) to produkty do zadań specjalnych, które są polecane przez dermatologów oraz kosmetologów do codziennej pielęgnacji skóry. Optymalne nawilżenie to fundamentalna potrzeba każdego rodzaju skóry, dlatego też zaleca się stosować nawilżające serum już w okresie nastoletnim, aż do osiągnięcia dojrzałości i pojawienia się zmarszczek. Formuła nawilżającego serum do twarzy zawiera wiele drogocennych składników aktywnych, często pochodzenia roślinnego, co ma swoje przełożenie na jego skuteczność oraz dobroczynne działanie. Regularne stosowanie produktu przynosi zadowalające efekty. Ponadto, ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem serum nawilżającego jest potwierdzony naukowo fakt, iż wykazuje on szybsze i lepsze działanie niż jakikolwiek krem. Zaletą kosmetyku jest także lekka konsystencja, która szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filtra na powierzchni skóry.

Sprawdź naturalne serum marki Senelle:

Bibliografia:

  1. Kapuścińska A., Nowak I., Wykorzystanie mocznika i jego pochodnych w przemyśle kosmetycznym, Chemik 2014.
  2. Mężyńska I., Nawilżające i keratolityczne działanie mocznika., Cosmetology Today 2010.
  1. Baran D., Bartkowiak G., Schroeder G., Mocznik i jego zastosowanie w preparatach kosmetycznych., Nanotechnologia 2010.
  2. Kapuścińska A., Nowak I., Wykorzystanie mocznika i jego pochodnych w przemyśle kosmetycznym., Chemik 2014.
  3. Szmigiel-Pieczewska M., Momot A., Czynniki zapobiegające utracie wody w pielęgnacji skóry odwodnionej., Kosmetologia Estetyczna 2016.
  4. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna.
  5. Śliwa K., Sikora E., Ogonowski J., Kosmetyki do pielęgnacji skóry atopowej, Wiadomości chemiczne 2011.
  6. Jaworski M., Sikora E., Ogonowski J., Czynniki wpływające na penetrację składników aktywnych przez skórę., Wiadomości chemiczne, 2011.
  7. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne., 2005.
  8. Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk, Farmacja Współczesna 2014.
  9. Pawlaczyk M., Korzeniowska K., Rokowska-Waluch A., Witamina C i skóra, Farmacja Współczesna 2012.
  10. Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.
  11. Marwicka J., Makuch M., Niemyska K., Właściwości oraz kosmetyczne zastosowanie oliwy z oliwek jako produktu bogatego w substancje biologicznie czynne, Kosmetologia Estetyczna 2015.
  12. Schroeder G., Kosmetyki – chemia dla ciała., 2011.
  13. Biegańska M., Witamina C. Dlaczego warto ją stosować bezpośrednio na skórę?, 2021.
  14. Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przez naskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
  15. Kiełtyka-Dadasiewicz A., Rośliny w nowoczesnej kosmetologii., 2016.
  16. Farris P. K., Witaminy jako kosmeceutyki: witamina C., w: Draelos Z. D. (red,), Kosmeceutyki., 2006.
  17. Musiał C., Rola i zastosowanie glikozaminoglikanów w trychologii i kosmetologii., Kosmetologia Estetyczna., 2021.
  18. Huang Z. R., Lin Y. K., Fang J. Y., Biological and pharmacological activities of squalene and related compounds: potential uses in cosmetic dermatology. Molecules 2009.
Doceń i poleć nas

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Nami
[email protected]
+48 667 448 470
ul.Technologiczna 2
45-839 Opole
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram