Darmowa dostawa od 200,-
Porady

Serum z kwasem hialuronowym – zapewnij skórze młodzieńczy wygląd!

Serum z kwasem hialuronowym

Serum z kwasem hialuronowym – zapewnij skórze młodzieńczy wygląd!

Serum z kwasem hialuronowym to popularny kosmetyk do pielęgnacji każdego typu skóry, najlepiej sprawdza się jednak w przypadku cery suchej, odwodnionej oraz poszarzałej. Zaletą kosmetyku jest jego holistyczne działanie – pomaga zwiększyć stopień nawilżenia skóry, zapobiega utracie wody z jej warstw oraz wpływa znacząco na poprawę jej wyglądu i kondycji. Co to jest serum z kwasem hialuronowym? W dalszej części można przeczytać więcej o zaletach stosowania serum z kwasem hialuronowym, jego składnikach aktywnych oraz prawidłowym jego stosowaniu, aby móc uzyskać skuteczne efekty.

Co to jest serum z kwasem hialuronowym?

Serum z kwasem hialuronowym to wysokowyspecjalizowany produkt do pielęgnacji skóry, który w swoim składzie zawiera silnie skoncentrowany składnik aktywny, jakim jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która odgrywa istotną rolę w pielęgnacji skóry – utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry, jej elastyczność i jędrność.Serum z kwasem hialuronowym działa dobroczynnie na skórę – wnika w jej głębokie partie, zapewniając intensywne nawilżenie i znaczącą poprawę wyglądu.

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

 

Rodzaje serum z kwasem hialuronowym

Jakie wybrać serum do twarzy z kwasem hialuronowym? Jednym z kluczowych zagadnień podczas wyboru kosmetyku jest stężenie składnika aktywnego zawartego w jego formule. Znaczna część serum z kwasem hialuronowym zawiera kwas w stężeniu od 1-3% – specjaliści podkreślają, iż nie ma potrzeby, aby było ono większe. Na rynku dostępne są najczęściej produkty z kwasem hialuronowym, które zawierają dwie postacie tego składnika: wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, co wpływa na ostateczne efekty.

 • Serum z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym – zawiera niewielkie cząsteczki kwasu hialuronowego, które łatwiej przenikają przez warstwę rogową skóry, docierając do głębszych warstw skóry i zapewniając długotrwałe nawilżenie.
 • Serum z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym – zawiera większe cząsteczki kwasu hialuronowego, które pozostają na powierzchni skóry, tworząc filtr ochronny i poprawiając jej nawilżenie.

Jak stosować serum z kwasem hialuronowym?

Stosowanie serum z kwasem hialuronowym jest dość proste. Specjaliści zalecają, aby wprowadzić je do codziennej pielęgnacji skóry, przestrzegając kilku zasad:

 1. Prawidłowe oczyszczenie skóry – przed aplikacją serum z kwasem hialuronowym należy dokładnie oczyścić i stonizować skórę.
 2. Nałożenie niewielkiej ilości serum z kwasem hialuronowym – zazwyczaj zaleca się aplikację niewielkiej ilości kosmetyku na skórę (około 1-2 krople), w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.Serum do twarzy można delikatnie wklepać bądź wmasować w skórę.
 3. Serum z kwasem hialuronowym można stosować codziennie – kosmetyk najlepiej stosować dwa razy dziennie, zarówno rano, jak i wieczorem.
 4. Uzupełnienie pielęgnacji – serum z kwasem hialuronowym zaleca się stosować w połączeniu z innymi produktami, takimi jak krem, olej lubserum przeciwzmarszczkowe, bądź witaminowe czy nawilżające (tzw. kosmetyki uzupełniające pielęgnację skóry).
 5. Systematyczne stosowanie – kosmetyk należy stosować regularnie, w celu uzyskania skutecznych efektów. Systematyczne używanie serum pomoże utrzymać nawilżenie i jędrność skóry oraz zredukować widoczność zmarszczek.

Jak działa serum z kwasem hialuronowym?

Serum z kwasem hialuronowym może przynieść wiele zadowalających korzyści dla skóry, do najważniejszych zalicza się:

 • Intensywne nawilżenie i zregenerowanie skóry
 • Rozświetlenie skóry
 • Wzmocnienie bariery hydrolipidowej
 • Poprawa elastyczności, jędrności i napięcia skóry
 • Przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek
 • Redukcja drobnych linii i zmarszczek
 • Poprawa tekstury i kolorytu skóry
 • Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
 • Działanie kojące i łagodzące
 • Poprawa miękkości i gładkości cery

Dodatkowe składniki aktywne zawarte w serum z kwasem hialuronowym

Serum z kwasem hialuronowym może zawierać w swoim składzie dodatkowe składniki aktywne, które wpływają dobroczynnie na kondycję i wygląd skóry oraz dodatkowo wzmacniają jego działanie, główne nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Dodatkowe substancje aktywne zawarte w serum do twarzy odpowiadają za ostateczne działanie produktu. Najczęściej dodatkowymi substancjami dodawanymi do formuły serum z kwasem hialuronowym są:

 • Witamina C – serum z kwasem hialuronowym i witaminą C
 • Niacynamid – serum z kwasem hialuronowym i niacynamidem
 • Kolagen – serum z kwasem hialuronowym i kolagenem
 • Witamina B5 – serum z kwasem hialuronowym i witaminą B5
 • Peptydy – serum z kwasem hialuronowym i peptydami
 • Kwas salicylowy – serum z kwasem hialuronowym i kwasem salicylowym

Warto pamiętać, że do serum z kwasem hialuronowym dodawane są różne składniki aktywne, w zależności od ich przeznaczenia (zastosowania ukierunkowanego na określony problem) oraz zamierzonych efektów.

Kto może stosować serum z kwasem hialuronowym?

Serum z kwasem hialuronowym, ze względu na swoje właściwości, polecany jest głównie osobom posiadającym cerę suchą (bardzo suchą), która ma szorstką strukturę, a także odwodnioną, poszarzałą oraz dojrzałą. Produkty z kwasem hialuronowym mogą być stosowane przez posiadaczy skóry wrażliwej i podrażnionej, posiadającej tendencję do zaczerwienień – są one wręcz polecane dla tych typów cery, gdyż wspomagają naturalne procesy regeneracyjne. Serum z kwasem hialuronowym zaleca się także stosować przy skórze trądzikowej, tłustej i mieszanej. Kwas hialuronowy jest niekomedogenny, dlatego też nie zapycha porów i wpływa pozytywnie na niedoskonałości skóry.

Jakie serum z kwasem hialuronowym?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów serum z kwasem hialuronowym, które różnią się od siebie składnikami aktywnymi, stężeniem kwasu hialuronowego oraz przeznaczeniem. Poniżej kilka przykładów rodzajów serum z kwasem hialuronowym:

 • Serum z kwasem hialuronowym do twarzy – to podstawowy rodzaj serum z kwasem hialuronowym, który dedykowany jest do pielęgnacji skóry. Zazwyczaj zawiera stężenie kwasu hialuronowego od 1% do 2%, które pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry.
 • Serum z kwasem hialuronowym do oczu – to kosmetyk, który jest przeznaczony do stosowania wokół delikatnej skóry wokół oczu. Serum z kwasem hialuronowym do okolic oczu zawiera zazwyczaj mniejsze stężenie kwasu hialuronowego, aniżeli serum do twarzy oraz zawiera dodatkowe składniki, które wpływają na poprawę nawilżenia, redukcję obrzęków i zmarszczek w tym obszarze.
 • Serum przeciwzmarszczkowe z kwasem hialuronowym – serum dedykowane głównie osobom posiadającym pierwsze oznaki starzenia się skóry bądź dla cery dojrzałej. Jest to innowacyjny produkt, który ma za zadanie zniwelować istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych. Działanie przeciwstarzeniowe produktu połączone z silnym nawilżeniem sprawia, że skóra wygląda młodo, zdrowo oraz jest widocznie ujędrniona.
 • Serum z kwasem hialuronowym wzbogacone o dodatkowe składniki aktywne – produkt, który w swojej formule, obok kwasu hialuronowego zawiera dodatkowe substancje czynne np. serum z kwasem hialuronowym z witaminą C, serum z kwasem hialuronowym z peptydami czy serum z kwasem hialuronowym z retinolem. Kosmetyk może zawierać dodatkowe składniki, takie jak witaminy, antyoksydanty i składniki przeciwstarzeniowe, które wzmacniają działanie serum i zapewniają dodatkowe korzyści dla skóry.

Wybór odpowiedniego serum do twarzy zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i preferencji skóry oraz zamierzonego efektu.

Czy na serum z kwasem hialuronowym nakładać krem?

Specjaliści podkreślają, że istotne jest nałożenie kremu po serum z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest składnikiem, który działa jako nawilżacz i pomaga zatrzymać wodę w skórze, dzięki czemu skóra jest bardziej miękka, gładka i nawilżona. Jednakże, serum z kwasem hialuronowym nie zastępuje kremu, który może zawierać inne składniki odżywcze. Dlatego też, po nałożeniu serum z kwasem hialuronowym należy poczekać kilka minut, a następnie nałożyć krem bądź inny produkt, który wzmocni jego działanie i uzupełni pielęgnację skóry. Jaki krem na serum z kwasem hialuronowym? W połączeniu z kwasem hialuronowym najlepiej sprawdzają się tzw. kremy okluzyjne tj. produkty o bogatszej konsystencji, które wykazują działanie ochronne i kojąco-regeneracyjne.

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

 

Literatura:

 1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej., Chemik., 2012.
 2. Czajkowska D, Milner-Krawczyk M, Kazanecka M. Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie., Biotechnol Food Sci., 2011.
 3. Bocho-Janiszewska A., Jastrzębska A., Wasilewski T., Rola rodzaju promotora przeznaskórkowego transportu składników aktywnych w kształtowaniu jakości serum kosmetycznego., 2020.
 4. Jaworski M., Sikora E., Ogonowski J., Czynniki wpływające na penetrację składników aktywnych przez skórę., Wiadomości chemiczne, 2011.
 5. Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.
 6. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna., 2013.
 7. Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk, Farmacja Współczesna 2014.
 8. Kucia M., Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej., Kosmetologia estetyczna., 2017.
 9. Bernat M., Matysek-Nawrocka M., Cioczek W., Składniki aktywne w kosmetykach przeciwstarzeniowych., Kosmetologia Estetyczna, 2016.

Zostaw tutaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Producent:
ALL
Senelle (40)

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.