DARMOWA DOSTAWA OD 200,-
💗PREZENT NA DZIEŃ MAMY? 💗
DARMOWA DOSTAWA OD 200,-💗PREZENT NA DZIEŃ MAMY? 💗
PROMO -30%
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Ostatnie wpisy na blogu
PORADY

Jak dbać o skórę twarzy po 30 roku życia? Codzienna pielęgnacja skóry twarzy po 30-stce.

Jak dbać o skórę twarzy po 30-stce

Jak dbać o skórę twarzy po 30 roku życia oraz co jest istotne w codziennej jej pielęgnacji? W niniejszym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować cerę rano oraz wieczorem oraz jakich kosmetyków warto używać, żeby posiadać piękną, młodą oraz zdrową skórę. Jest to niezmiernie istotna kwestia, gdyż skóra po 30 roku życia znacząco różni się od tej 20-letniej – o wiele gorzej znosi nieprawidłową pielęgnację, źle wykonany demakijaż czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Po 30 roku życia czas na walkę z pierwszymi oznakami starzenia.
Jak dbać o skórę twarzy po 30-stce

Cera po 30-stce – charakterystyka

Wiele osób nie jest świadoma, jak bardzo zmienia się cera po 30-stce. Najczęściej zauważają oni jakiekolwiek zmiany dopiero w momencie, gdy na ich skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek, utraty jędrności czy elastyczności itp. Warto więc, uświadomić wszystkim, iż skóra po 30 zaczyna potrzebować innego podejścia – innej pielęgnacji. Należy, zatem jak najwcześniej zacząć właściwą, przemyślaną pielęgnację, zanim jeszcze na cerze pojawią się oznaki starzenia się skóry, w taki sposób, aby opóźnić ten proces. Lepiej zapobiegać aniżeli leczyć – to stare przysłowie idealnie charakteryzuje omawiany temat. Jak dbać o twarz po 30? Odpowiedź na to pytanie powinna poprzedzać informacja dotycząca procesów oraz zmian, jakie zachodzą w organizmie człowieka wraz z wiekiem, która jest niezbędna do podjęcia właściwych kroków.

Cera po trzydziestce zaczyna starzec się, aczkolwiek zmiany, jakie zachodzą w skórze są bardzo mało zauważalne na twarzy. Niestety proces ten dotyka każdą osobę bez wyjątku. Wraz z upływem czasu w skórze maleje poziom kolagenu oraz estrogenu, co przekłada się na masę innych zmian i procesów. Jakie procesy zachodzą po 30 roku życia? Badania pokazują, iż skóra po 30 roku życia zmaga się z następującymi zmianami:

 • Utrata jędrności i elastyczności (Obniżenie poziomu estrogenu w skórze ma realny wpływ na stymulację syntezy kolagenu oraz elastyny. Im większy spadek tych cennych białek, tym również większy problem z napięciem skóry, elastycznością oraz jej sprężystością. A co za tym idzie? Znacznie większe ryzyko powstania zmarszczek na twarzy, głownie mimicznych.)
 • Obniżenie zdolności regeneracji (Obniżona produkcja kolagenu oraz elastyny ma wpływ na zmniejszenie zdolności regeneracyjnej komórek. Zjawisko to można zaobserwować w sytuacji podrażnień, gdzie dochodzi do wydłużonego czasu ich leczenia. Badania pokazują, iż skóra po 30 roku życia również o wiele wolniej wraca do stanu gładkości po obudzeniu, gdy doszło do odgnieceń np. od poduszki.)
 • Stopniowa utrata witalności, blasku oraz odpowiedniego poziomu nawilżenia (Pogorszenie warstwy lipidowej w połączeniu ze spowolnioną pracą gruczołów łojowych sprawia, iż skóra człowieka matowieje, traci „blask” oraz „witalność”. Cera narażona jest na przesuszenie oraz szybsze pojawienie się na niej zmarszczek).
 • Utrata odporności na działanie zewnętrznych czynników (Obniżenie produkcji estrogenu ma negatywny wpływ na warstwę lipidową skóry. Warstwa lipidowa skóry stanowi naturalną obronę przed jakimikolwiek zanieczyszczeniami zewnętrznymi np. zanieczyszczeniem powierza, promieniowaniem słonecznym czy dymem tytoniowym. Wymienione czynniki przyśpieszają proces starzenia się skóry i mają negatywny wpływ na cerę po 30.)

Jak dbać o cerę po 30 - codzienna pielęgnacja cery po 30

Właściwa pielęgnacja cery po 30, a nawet już przed 30, to najlepszy prezent, jaki możemy ofiarować swojej skórze. Odgrywa ona kluczową rolę w przeciwdziałaniu objawów starzenia się skóry. Podstawą jest jednak prawidłowe jej wykonanie oraz stosowanie wysokowyspecjalizowanych kosmetyków, najlepiej naturalnych, gdyż mają dobroczynny i skuteczny wpływ na skórę. Jak dbać o cerę po 30?

 1. Demakijaż cery po 30-stce (Demakijaż jest istotnym elementem w codziennej pielęgnacji skóry po 30. W tym wieku niezmiernie ważne jest prawidłowe i dokładne oczyszczenie skóry. Niechlujne zmycie kolorowych kosmetyków ze skóry wpływa na szybsze pojawienie się oznak starzenia. Dlatego też, po trzydziestym roku życia należy w sposób szczególny poświęcić na tą czynność odpowiednią ilość czasu. Niezastąpione będzie zainwestowanie w dobry płyn do demakijażu np. oczyszczający hydrofilny olejek do demakijażu.)
 2. Prawidłowe oczyszczanie to podstawa po 30-stce (Oczyszczanie skóry jest niezbędnym krokiem w pielęgnacji cery po 30 roku życia. Czysta skóra, na powierzchni której nie ma zanieczyszczeń oraz złogów martwego naskórka wykazuje lepsze właściwości regeneracyjne oraz co istotne, o wiele lepiej chłonie składniki odżywcze z kosmetyków. Opisując proces w sposób potoczny – na właściwie oczyszczonej skórze, kosmetyki o wiele lepiej oraz mocniej działają. Pielęgnacja powinna codziennie opierać się na oczyszczeniu skóry np. za pomocą delikatnego żelu saponinowego do mycia twarzy. Minimum raz w tygodniu powinno się również wykonać peeling np. odnawiający peeling do twarzy.
 3. Skóra po 30 roku życia potrzebuje dobroczynnego serum lub wyspecjalizowanego kremu (Serum bądź krem do twarzy to najważniejsze kosmetyki po 30 roku życia, które zapobiegną starzeniu się skóry oraz dobroczynnie wpłyną na nią. W tym wieku najlepiej zainwestować już w regenerujące serum lub serum przeciwzmarszczkowe bądź skuteczny krem wygładzający.)
 4. Naturalny, korygujący krem pod oczy po 30-stce (Skóra pod oczami po 30 roku życia potrzebuje stosowania właściwego naturalnego kremu pod oczy, które pobudzi produkcję kolagenu, wzmocni naczynka krwionośne oraz stymuluje krążenie krwi w tym obszarze. Ponadto, zlikwiduje nieestetyczne opuchnięcia i cienie, opóźni pojawienie się pierwszych zmarszczek czy nada sprężystości. Delikatna skóra w okolicy oczy niestety starzeje się najszybciej.)

Jakie kosmetyki warto stosować po 30 roku życia?

Jak dbać o twarz po 30 i jakie kosmetyki wtedy stosować? Cera powinna dostawać codziennie porcję składników aktywnych, które znaleźć można w składzie naturalnych kosmetyków. Po 30 roku życia konieczne jest wprowadzenie do codziennego stosowania następujących produktów:

 • Kremu do twarzy (Krem do twarzy pełni przede wszystkim funkcję ochronną – wspomaga działanie osłabionej po 30-stce warstwy lipidowej. Wykazuje również dobroczynne działanie dla skóry, dlatego też w swoim składzie powinien zawierać składniki łagodzące, ochronne czy składniki wpływające na wygląd skóry np. wyciągi roślinne, składniki aktywne i witaminy, które rewelacyjnie wspierają kondycję ogólną skóry.)
 • Serum przeciwmarszczkowego lub regeneracyjnego (Najlepiej sięgnąć po kosmetyki naturalne, które mają wysokie stężenie składników odżywczych. Cera po 30 roku życia powinna codziennie być zaopatrzona w porcję skutecznego serum.)
 • Kremu pod oczy (Krem pod oczy to podstawa w pielęgnacji cery po 30 roku życia. Dzięki niemu pozbędziesz się cieni i opuchlizny oraz pierwszych oznak starzenia np. zmarszczek.)
 • Dobrego środka do demakijażu (Po całym dniu na skórze w makijażu zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, które zawierają wolne rodniki wpływające na przyspieszenie procesu starzenia się skóry).
 • Peelingu (Peeling po 30-stce to cud rewitalizacji dla skóry. Powinien on zawierać substancje naturalne, które świetnie złuszczą i spłycą zmarszczki, pobudzą syntezę kolageny oraz regenerację skóry.)
 • Żelu do mycia twarzy (Odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy przygotuje skórę po 30-stce do dalszego rytuału pielęgnacyjnego.)
 • Maska do twarzy (Skóra trzydziestoletnia potrzebuje przynajmniej raz w tygodniu wsparcia w postaci maseczki do twarzy np. liftingująca maska do twarzy. Najlepiej zainwestować w naturalne maski do twarzy, które są odżywcze, pełne witamin oraz świetnie zregenerują, nawilżą i odżywią skórę.)
29 WRZEŚNIA 2021
AUTOR TYMWIE
Doceń i poleć nas

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Nami
[email protected]
+48 667 448 470
ul.Technologiczna 2
45-839 Opole
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram