🎀DARMOWA DOSTAWA OD 199,-🎀
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Ostatnie wpisy na blogu
PORADY

Serum z niacynamidem – wielowymiarowe działanie i efekty dla każdego rodzaju cery

Serum z niacynamidem – wielowymiarowe działanie i efekty

Serum z niacynamidem to innowacyjny kosmetyk, który zyskał na popularności w ostatnim czasie - dzięki wielowymiarowemu działaniu na skórę i spektakularnym efektom, jakie można uzyskać dzięki jego stosowaniu. Niacynamid, inaczej pochodna witaminy B3 (witaminy PP) jest składnikiem, który niesie za sobą wiele korzystnych właściwości - wykazuje on działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz przeciwutleniające, jak i również przeciwzmarszczkowe oraz wzmacniające. Badania wskazują, że serum z niacynamidem działa na skórę o różnorodnych problemach – od skóry tłustej, trądzikowej, po suchą, dojrzałą oraz podrażnioną. W artykule zostanie przybliżony temat serum z niacynamidem i jego wielowymiarowe działanie na skórę. Dowiedz się, jak działa serum z niacynamidem, jakie są zalety jego stosowania oraz jak prawidłowo go stosować.

Co to jest serum z niacynamidem?

Serum z niacynamidem to produkt kosmetyczny do pielęgnacji skóry, który zawiera w swoim składzie niacynamid tj. witaminę B3, który jest główną substancją aktywną w produkcie. Niacynamid jest związkiem chemicznym, który wykazuje szerokie spektrum działania i posiada wiele dobroczynnych właściwości dla skóry. W serum z niacynamidem stężenie tego składnika jest zazwyczaj wyższe aniżeli w innych produktach do pielęgnacji skóry, co pozwala uzyskać lepsze efekty podczas systematycznego stosowania. W zależności od stężenia składnika głównego oraz ogólnego przeznaczenia może być używany na wiele problemów skórnych. Serum do twarzy z niacynamidem jest kosmetykiem całkowicie bezpiecznym oraz dobrze tolerowanym, dlatego też może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

Jak działa serum z niacynamidem?

Dobre serum z niacynamidem działa na skórę wielowymiarowo tj. posiada wielokierunkowe działanie, dzięki czemu może być stosowane przez posiadaczy każdego rodzaju cery. Najważniejsze działanie serum z niacynamidem to:

  • Działanie przeciwzapalne – niacynamid zmniejsza stan zapalny skóry i pomaga w łagodzeniu objawów trądziku, zaczerwienienia oraz innych stanów zapalnych.
  • Działanie antybakteryjne – niacynamid wpływa matująco i antybakteryjnie na skórę, dlatego też redukuje zanieczyszczenia skóry.
  • Właściwości przeciwutleniające – serum z niacynamidem pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami.
  • Działanie zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry – serum do twarzy z niacynamidem wpływa przeciwstarzeniowo na skórę (niweluje oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, plamy i linie) oraz stymuluje produkcję lipidów, jak i tworzenie kolagenu i elastyny. Niacynamid działa wygładzająco oraz ujędrniająco.
  • Działanie regenerujące i wzmacniające funkcję ochronną skóry (wzmocnienie bariery hydrolipidowej) – badania wykazały, że serum z niacynamidem wykazuje działanie regeneracyjne na uszkodzoną barierę skórną. Dodatkowo, wspiera organizm w tworzeniu ceramidów i lipidów, które są istotne w funkcji ochronnej skóry.
  • Zdolność do regulacji wydzielania sebum – serum z niacynamidem pomaga w zmniejszeniu problemów skórnych związanych z nadmiernym wydzielaniem sebum i łojotokiem, które mogą być przyczyną trądziku lub innych problemów skórnych.
  • Działanie zmniejszające widoczność porów skórnych – przy systematycznym działaniu serum z niacynamidem wpływa na pomniejszenie porów i ich zatykanie, dzięki czemu skóra zyskuje bardziej równomierny koloryt i blask.
  • Działanie rozjaśniające i redukujące przebarwienia – serum z niacynamidem hamuje syntezę melaniny w skórze, co wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry oraz jej koloryt.
  • Nawilżenie skóry – serum z niacynamidem poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Zwiększa produkcję substancji, które są odpowiedzialne za prawidłowe nawodnienie skóry oraz jednocześnie zmniejsza ryzyko utraty wody z naskórka.

Kto powinien stosować serum z niacynamidem?

Serum z niacynamidem ze względu na holistyczne (wszechstronne) działanie może być stosowane niemal przez wszystkie typy skóry. Z pewnością niacynamid pokocha wiele różnych typów cery, w szczególności:

  • Osoby z cerą trądzikową oraz cerą z niedoskonałościami – serum z niacynamidem wykazuje właściwości przeciwzapalne i regulujące wydzielanie sebum, co sprzyja łagodzeniu symptomów trądziku.
  • Osoby z cerą tłustą – serum może pomóc w regulacji nadmiernego wydzielania sebum oraz zmniejszeniu problemów związanych z wydzielaniem łoju.
  • Osoby z cerą naczyniową – niacynamid zawarty w serum posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące, co wpływa na zmniejszenie zaczerwienień skóry oraz innych objawów związanych z cerą naczyniową.
  • Osoby z cerą dojrzałą – serum z niacynamidem skutecznie pomaga w walce z oznakami starzenia się skóry. Niacynamid ma właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.
  • Osoby borykające się z przebarwieniami skóry – kosmetyk skutecznie wygładza skórę i zmniejsza widoczność przebarwień oraz plam.
  • Osoby z suchą skórą – niacynamid w serum pomaga w poprawie nawilżenia skóry i zapobiega utracie wody.
  • Osoby z cerą mieszaną – serum z niacynamidem wykazuje holistycznie działanie, dlatego też działa samoregulująco na strefę F oraz dobroczynnie na pozostałe partie skóry.
  • Osoby posiadające cerę problematyczną np. z rozszerzonymi porami, wiotką, odwodnioną bądź zmęczoną również będą zadowolone z efektów regularnego stosowania serum z niacynamidem.

Jak stosować serum z niacynamidem?

Serum z niacynamidem należy stosować zgodnie z instrukcją producenta oraz z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i typem skóry, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jak stosować serum z niacynamidem?Czy serum z niacynamidem rano czy wieczorem stosować? Oto ważne wskazówki podczas używania serum do twarzy:

  1. Prawidłowe oczyszczenie i stonizowanie skóry
  2. Wybór odpowiedniego serum z niacynamidem – wprowadzając serum z niacynamidem do codziennej pielęgnacji, należy pamiętać żeby robić to w sposób stopniowy tj. zaczynając od niższego stężenia substancji aktywnej (0,5-5%) stopniowo zwiększając jego stężenie. Ponadto, zaleca się, aby w fazie początkowej nie nakładać produktu codziennie. Po kilku dniach, po zwiększeniu (zbudowaniu) tolerancji skóry na wartościowy niacynamid, powinno się dopiero zwiększyć częstotliwość stosowania serum bądź zwiększyć stężenie substancji (zwiększenie stężenia niacynamid powyżej 5%).
  3. Aplikacja serum z niacynamidem – kilka kropel serum do twarzy z niacynamidem należy zaaplikować na skórę twarzy, szyi i dekoltu za pomocą palców dłoni. Nie należy nakładać na skórę kolejnej warstwy serum, aby uniknąć nadmiernego obciążenia skóry.
  4. Nałożenie kremu - po nałożeniu serum z niacynamidem należy poczekać chwilkę, aż skóra całkowicie wchłonie kosmetyk, a następnie zaaplikować odpowiednio dobrany krem bądź inny produkt.
  5. Systematyczne stosowanie serum z niacynamidem – w celu uzyskania najlepszych efektów, zaleca się stosowanie serum niacynamidem regularnie, zarówno rano, jak i wieczorem. Serum niacynamidem może być stosowany przez cały rok, również latem – niacynamid nie wykazuje działania fotouwrażliwiającego oraz fotouczulającego. Należy jednak podczas stosowania preparatu pamiętać o prawidłowej ochronie przeciwsłonecznej.
  6. Stosowanie zgodnie z potrzebami skóry – należy używać serum zgodnie z potrzebami skóry np. w przypadku cery trądzikowej warto używać produkt dwa razy dziennie, natomiast w sytuacji cery suchej lub wrażliwej można używać go tylko raz dziennie.

Serum z niacynamidem – które wybrać?

Serum z niacynamidem idealnie łączy się z innymi substancjami aktywnymi, które intensyfikują jego właściwości i sprawiają, że wykazuje kierunkowe działanie na określone problemy np. trądzik, przebarwienia czy zmarszczki. Z czym można łączyć serum z niacynamidem?

Sprawdź serum naturalne marki Senelle:

Literatura

  1. Zasada M., Substancje biologicznie czynne stosowane w rozjaśnianiu hiperpigmentacji skóry., Kosmetologia estetyczna., 2016.
  2. Urbańska A., Zaburzenia barwnikowe hiperpigmentacyjne jako problem kosmetyczny, Nowa Medycyna, 2003.
  3. Molski M., Chemia piękna, 2009.
  4. Czerpak R., Jabłońska-Trypuć A., Roślinne surowce kosmetyczne, 2008.
  5. Zhen A. X., Piao M. J., Kang K. A., Fernando P. D., Kang H. K., Koh Y. S., Niacinamide protects skin cells from oxidative stress induced by particulate matter., Biomolecules & therapeutics, 2019.
  6. Sadowska A., Kamm A., Sposoby zapobiegania i niwelowania hiperpigmentacji skóry twarzy w gabinecie kosmetologicznym. Ocena aktualnego stanu wiedzy społeczeństwa, Aesthetic Cosmetology and Medicine, 2020.
  7. Pałasiewicz W., Tuszyński P. K., Witaminy i składniki mineralne. Repetytorium Farmaceutyczne, 2021.
Doceń i poleć nas

Dodaj komentarz

Sklep
Konto
Blog
Menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram