Darmowa dostawa od 200,-
Składniki

Zastanawiasz się czym jest oleo-eko-ekstrakcja?

rozkwitaj1-554x460

Zastanawiasz się czym jest oleo-eko-ekstrakcja?

Bardzo duże zainteresowanie kosmetykami naturalnymi sprawiło, że producenci coraz częściej poszukują surowców pochodzenia naturalnego, dbają by posiadały jak najwyższą jakość i były ekologiczne, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sposobu ich pozyskania.

I właśnie oleo-eko-ekstrakcja to unikalna i innowacyjna metoda otrzymania ekstraktów roślinnych przy wykorzystaniu ultradźwięków. W bardzo dużym skrócie: właśnie dzięki poddaniu rośliny (np. kwiatu, korzenia) działaniu ultradźwięków, wyodrębnia się z niej oczekiwaną substancję  za pomocą odpowiednio dobranego rozpuszczalnika (np. olej, masło). Następnie, z przygotowanej mieszaniny odfiltrowuje się gotową esencję.

Proces jest wieloetapowy, jego przebieg pozwala zachować wysoką jakość wszystkich cząsteczek, ich niską reaktywność pomiędzy sobą oraz uwolnienie ich dopiero na etapie aplikacji. A co ważne, jest całkowicie przyjazny dla środowiska:

  • brak ubocznych produktów chemicznych;
  • możliwość odzyskania wszystkich dostarczonych składników;
  • brak katalizatorów;
  • brak pobocznych reakcji utleniania czy polimeryzacji;
  • brak zanieczyszczeń gazowych oraz stałych;
  • minimalne zużycie energii.

Co to jest Oléoactif® ?

Certyfikowana (Ecocert) olejowa substancja aktywna, czyli skoncentrowany ekstrakt roślinny, w pełni ekologiczny, bogaty w przeciwutleniacze. Proces oleoekstrakcji pozwala na zachowanie w nim wysokiej zawartości związków czynnych tj. witaminy, naturalne przeciwutleniacze, chlorofil, woski, skwalen, koenzym Q10, trójterpeny, liczne roślinne mikroskładniki odżywcze, które działając w połączeniu z kwasami tłuszczowymi omega 3, 6, 9 przynoszą rewelacyjne efekty.

Gotowy ekstrakt nadaje optymalne właściwości produktom, w których jest wykorzystany. Bez problemu przenika przez naskórek, równomiernie się wchłania przez warstwę rogową, a także przez jego wierzchnie warstwy.

Nie zawiera środków konserwujących, nie jest utleniony, nie posiada wody i wszelkich zanieczyszczeń. Nie wykazuje działania alergennego.

Każdy Oléoactif® to bogactwo odpowiednich składników, powstaje z przemyślanego połączenia rozpuszczalnika (olej, masło) z rośliną (owocem, korzeniem, kwiatem), dobiera się je odpowiednio do planowanej funkcji kosmetyku np. Oleoactif® Propolis: regeneracyjna, anti-age, OleoactifDIAM antyoksydacyjny, anti-age.

Poznaj nasze produkty:Zostaw tutaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Producent:
ALL
Senelle (40)

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.